Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra için Gerçek Bir Görüntü Ortaya Çıktı

  Google News

Xiaomi’nin bu zamana kadar sunmuş olduğu en güçlü telefon unvanını eline almasını beklediğimiz Xiaomi 13 Ultra, adım adım yaklaşıyor. Marka yeni amiral gemisi akıllı telefon modelini kısa süre içerisinde de duyurmayı amaçlıyor. Telefon yaklaştıkça, sızıntıları da çoğalıyor.

En son sızıntı benzerlerinden biraz daha farklı. Zira en son sızıntıda telefona ait olduğu iddia edilen gerçek görüntüler yayınlandı. Weibo üzerinden yayılan görüntü, bir hayli bulanık olmasına karşın, telefonun tasarım yapısı konusunda da fikir veriyor diyebiliriz.

Xiaomi 13 Ultra, Arka Kısımda Dairesel Kamera Alanıyla Gelecek

Yeni akıllı telefon için yayınlanan görsele baktığımız zaman, arka kısmın deri olacağını anlıyoruz. Arka kapakta deri kullanılması daha önce de gördüğümüz bir durum ama Xiaomi burada biraz daha kaliteli bir malzeme ile öne çıkmayı başarıyor.

Bunun dışında yine merkezde konumlandırılmış olan dev bir kamera alanının olacağını görüyoruz. Dairesel kamera alanı içerisinde 4 kamera kullanılacağı da gözüküyor. Ama görüntü net olmadığı için bu görsel üzerinden daha fazla yorum yapmak pek mümkün değil.

Xiaomi 13 Ultra

Daha önce sızdırılan belgelerden yola çıkarak Xiaomi 13 Ultra modelinde yer alacak kamera özelliklerini de bir değerlendirelim. Sızıntılara göre yeni seri içerisinde de 1 inç boyuta sahip olan Sony IMX989 sensör yer alacak. Değişken diyafram açıklığı sunan sensör, çekim kalitesi konusunda ne kadar iddialı biliyoruz.

Bu ana kameraya ek olarak 5x periskop telefoto kamerası, 3.2x telefoto kamerası ve ek bir ultra geniş açılı kamera da olması bekleniyor.

Teknik özellikler için de tam bir amiral gemisi serisi beklentisinin olduğu Xiaomi 13 Ultra için daha fazla bilgi, Xiaomi’nin tanıtımında gelecek. Telefonun tanıtımı için bu ay içerisinde yapılacak iddiaları da var. Ama iddialar ne kadar doğru bilemiyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video