Xiaomi Genişleyebilen Telefon Üzerinde Çalışıyor

  Google News

2020, en azından Samsung için katlanabilir akıllı telefonun yılı iken, 2021’in pazara bir dizi katlanabilir, genişleyen cihaz getireceği görülüyor.

Döndürülebilir OLED ekranlı akıllı telefonların genişletilmesi, elbette bir telefondan tablet form faktörüne geçmek gibi katlanan akıllı telefonlara benzer avantajlar sunarken, kırışıklıklar, ekranları ve kameraları çoğaltma ve genel olarak daha ince olma gibi dezavantajlardan kaçınıyor.

Xiaomi, kısa süre önce böyle bir cihazı kendi alması için LetsGoDigital tarafından güzel bir şekilde oluşturulmuş bir patent başvurusunda bulundu.

Ekim 2019 patentleri, genişletilmiş modda cihazın ihtiyaç duyduğu sertliği sağlayan ve normal bir akıllı telefonun genişliğini neredeyse iki katına çıkarabilen ekranın arkasındaki desteğin benzersiz bir uygulamasını sunuyor.

İşlem bir düğme ile etkinleştiriliyor ve değişken genişletme destekleniyor. Biraz abartma olarak, patentli cihazın arka tarafında kamera vizörü gibi çeşitli kullanımlar sunan ikinci bir harici ekran da olacak. Ancak bu kombinasyon, öne bakan bir kamera ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Ancak cihazı daha ucuz hale getirme olasılığı düşüktür.

Kaynak: LetsGoDigital

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video