Yasal Uyarı

PC Hocası

Pchocasi.com.tr 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarı;

İçerik Alıntıları

PCHocası firmasının pchocasi.com.tr ve diğer web sitelerinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlara ait hakları saklıdır. Sitede yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği veya ispatlanmadığı sürece, site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, kaynak gösterilmeden kesinlikle alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi).

YouTube Kanalımız ve Web Adresimizdeki Telif İhlalleri

PC Hocası TV ve web adresi olarak özgün, kopyasız ve alıntılama şartlarını karşılayan kullanıcıların talepleri her zaman değerlendirildiği gibi, PC Hocası markasını zedeleyecek herhangi davranış, forum, konu, video veya benzeri içeriklerde;

“Marka, 10 Ocak 2017’de yürürlüğe giren 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu’nda (“Kanun”) yer verilen en klasik tanımı ile bir teşebbüsün mal ve hizmetlerini diğer teşebbüslerin mal ve hizmetlerinden ayırt edilmesini sağlayan işaretlerdir. Bu çalışma kapsamında Sınai Mülkiyet Kanunu’nda düzenlenen marka hakkı, değişikliklere de yer verilerek incelenecektir.”

6769 sayılı Kanun gereğince, PC Hocası markası ve PC Hocası TV kanalı yasal haklarını kullanacak ve ilgili işlemleri başlatacaktır.

Ziyaretçi Hakları

Web sitemizi ziyaret eden takipçilerimiz, sitenin telif hakkı konusunda firmamızın tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt etmektedirler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin muvafakati olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz veya başka kişilere teslim edilemez.

Site içinde yer alan dokümanlar, yazılım ve markalar için üretici firmaların, yazılımcı ve üreticinin belirtilmediği durumlarda, PcHocası site yöneticilerinin önceden verilmiş açık muvafakati olmaksızın başka siteler yada medyalara kopyalanamaz. Bu işlemlerin göz ardı edilmesi, izinsiz alınması veya dağıtılması hususiyetleri durumunda Fikir ve Sanat Eserleri Koruma Kanunu maddeleri gereğince, maddi ve manevi tazminat davalarının açılacağını, yayınlayan web sitelerine uyarısız tebliğ gönderileceği beyan edilmiştir.

İletişim: [email protected]

Video