yeni nesil Apple TV 4K

Yeni Nesil Apple TV 4K Tanıtıldı! Fiyatı ve Özellikleri

  Google News

Apple’ın sessiz etkinliğinde duyurulan yeni ürünlerden birisi de yeni nesil Apple TV 4K oldu. Uzun zamandır yenilendiğini görmediğimiz TV ürünü, bu güncellemeyle beraber çok daha güçlü bir hale getirildi.

Yine tasarım kısmında ve kontrolcü kısmında çok önemli bir değişiklik olmadığını da belirtelim. Daha çok teknik kısımdaki geliştirmeler dikkatimizi çekiyor. O zaman ne gibi yenilikler olduğuna geçelim.

Yeni Nesil Apple TV 4K için Tüm Özellikler

Yeni TV ürününün en büyük artısı değişen işlemcisi. Seride daha önce iPhone modellerinde de gördüğümüz A15 Bionic işlemcileri kullanılıyor.

Eski nesle göre çok daha verimli ve performanslı olan işlemci, bir önceki nesle göre %50 daha iyi bir hız sunmakta. Bu da Apple TV 4K’nın yeni neslinin eski nesline göre menülerde ve geçişlerde çok daha hızlı olacağı anlamına geliyor.

yeni nesil Apple TV 4K

İş grafik kısmına geldiği zaman, burada da %30’luk bir performans artışı göreceğiz. Özellikle Apple TV üzerinden oyun oynamayı seven kullanıcılar, çok daha iyi bir oyun deneyimi elde etmiş olacaklar.

İşlemci dışında dikkat çeken bir diğer değişim ise HDR10+ desteği oldu. Yeni nesil Apple TV 4K hem Dolby Vision desteğine hem de HDR10+ desteğine sahip olarak gelecek.

yeni nesil Apple TV 4K

Haliyle görsel kalite açısından da çok daha iyi bir TV ürünü bizi bekliyor diyebiliyoruz. Ek olarak ses kısmında da Dolby Digital 7.1, Dolby Digital 5.1 ve Dolby Atmos desteklerinin olduğunu da ekleyelim.

Geçtiğimiz yaz duyurusu yapılan tvOS 16 işletim sistemiyle beraber satışa sunulacak ve bunun avantajlarını da barındıracak 3.nesil Apple TV 4K’nın, versiyon olarak da iki ayrı seçenek sunacağı açıklandı.

1 versiyonda sadece Wi-Fi desteği var. Biraz daha iyi olan diğer versiyonda ise Gigabit Ethernet desteği ve Wi-Fi bir arada. Ayrıca bu versiyonda depolama alanı da 128 GB seviyesine çıkıyor.

yeni nesil Apple TV 4K

Yeni Nesil Apple TV 4K Fiyatları

  • Wi-Fi versiyon 64 GB – 3.599 TL
  • Wi-Fi + Ethernet versiyon 128 GB – 3.999 TL

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video