PC HocasıOyunYeni Şampiyon Taliyah Rün, Kabiliyet, İtem Build ve Özellikleri

Yeni Şampiyon Taliyah Rün, Kabiliyet, İtem Build ve Özellikleri

 

League Of Legends cephesinde yeni şampiyon Taliyah tüm oyunculara güncelleme olarak duyuruldu. Çok yakında Türkiye serverine de gelecek olan Taliyah tüm özellikleri, item build, kabiliyet ve rün dizilimi hakkında tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Taliyah Skill Kullanımı

Yeni şampiyonumuz TaliyahTaşların Dokuyucusu” olarak tabir ediliyor ve karakter analizinde kayalar ve taşların olduğunu görüyoruz. Skill kullanımlarında ise yine kayalar rol oynuyor. Dilerseniz yeni şampiyon hakkında skill kullanımlarını inceleyelim.

taliyah-item-build
Pasif Skill

Taliyah‘ın pasif skili sayesinde kulelerin yanından geçtiğiniz anda bir “sörf tahtası” Taliyah’ın altında beliriyor ve kısa bir süre hızlı hareket etmenizi sağlıyor. Level atladıkça ve pasif skill güçlendikçe bu süre de giderek uzuyor. Rakip şampiyonlardan kaçmak için güzel düşünülmüş.

Q: Taş Hasadı Yeteneği

Bu yetenek sayesinde Taliyah‘ın etrafında bir alan oluşuyor ve rakip şampiyonlara hasar verecek beş adet kaya fırlatıyor. Bu kayalar rakip şampiyonlara değdikçe hasar vermeye devam ediyor.

W: Yerden Bitme Yeteneği

Bu yetenek gerçekten ilginç arkadaşlar. Kullandığınız anda seçilen alana birden fazla kaya atıyor ve bu kayalar bir süre sonra patlıyor. Eğer patlarken rakip şampiyonlar içeride olursa hasar alıp yavaşlıyorlar.

E: Toprak Bozumu Yeteneği

Taliyah’ın bu yeteneği tüm skillerin içerisindeki en zoru diyebilirim arkadaşlar. Bu yeteneği rakip şampiyonda denemeden önce mutlaka botlar ile alıştırma yapmanızı öneririm. Bu yetenek ile karşınızdaki zemini kayalar ile doluruyorsunuz. Kayalar, üzerlerinde atılma girişimine başlayan rakiplere patlayarak hasar veriyor. Ardından kalan kayalar da patlayarak ikinci bir hasar veriyor.

R: Örgü Duvar

Bu yetenek sayesinde de Taliyah belirlenen ve işaretlenen noktaya doğru uçarak hareket ediyor. Ördüğü taş duvarlar ile birlikte ormandaki engellerin üzerinden de atlayabiliyor. Eğer bu yeteneği kullanırken hasar alırsanız ilerleyişiniz kesiliyor.

Taliyah ile Nerede Oynamalıyım ?

Bu sorunun cevabını vermek için biraz erken aslında ancak tüm skillere ve item buildine baktığımızda Taliyah ile Mid ve Solo rahatlıkla oynayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda Taliyah hakkında farklı pozisyonlarda oynayabilmek için item builde ve rün kabiliyetleri paylaşılacaktır.

Taliyah Rün Dizilimi

Yeni şampiyonumuz Taliyah için yeni bir rün dizilimi oluşturduk. Genellikle Mid ve Solo oynayacağı için agresif rün dizilimleri Taliyah‘ı kendi lanesinde rakibini ezebilmesi için yeterli olacaktır. Aşağıdaki rün dizilimini siz de şampiyonu aldıktan sonra uygulayabilirsiniz.

taliyah-rün-dizilimi


Taliyah Kabiliyet Dizilimi

Taliyah için rün dizilimlerini bitirdikten sonra, şampiyonlar için en önemli bileşenler olan kabiliyetleri ayarlamak zorundayız. Her şampiyon için farklı bir kabiliyet dosyası oluşturulabilir. Biz de Taliyah için agresif bir kabiliyet dizilimi oluşturduk. Aşağıdaki kabiliyet dizilimlerini Taliyah‘ı satın aldıktan sonra uygulayabilirsiniz.

taliyah-kabiliyetler


Taliyah İtem Dizilimi

Bir diğer önemli özelliklerden birisi de şampiyonların item dizilimleridir. Yanlış başladığınız item dizilimleri rakip şampiyonlara karşı ezilmenize ve takımınıza olan desteğinizi çekmeniz anlamına gelir. O yüzden oyunda iyi bir farm yaptıktan sonra item dizilimini iyi yapmanızda fayda var. Taliyah için seçmiş olduğumuz item dizilimi ise aşağıdaki gibidir:,

Taliyah ile başlarken Flaş + Tutuştur tercih etmelisiniz.

Başlangıç İtem Dizilimi:

1-) Doran’ın Yüzüğü, 3x pot

2-) Merkül’ün adımları veya Iona’nın çizmeleri

Late İtem Dizilimi:

1-) Athene’nin Lanetli Kadehi veya Rylai’nin Kristal Asası

2-) Liandry’nin Eziyeti

3-) Zhonya

4-) Hiçlik Değneği

5-) Rabadon’un Şapkası

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yeni-sampiyon-taliyah-run-ve-ozellikleri-21565-8310/ linkinden 28.07.2021 13:07:08 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video