Zararlı Sigara Devri Kapandı

Ülkemizde son dönemlerde satılmaya başlanan elektronik sigara , yoğun ilgi sonucunda satışlarda ciddi bir artış gözlemlenmiştir. Özellikle tütün mamulleri kullanan kişiler tarafından yoğun ilgi gören elektronik sigaralar, tütün mamulleri gibi zarar vermediği ve içimi daha keyifli olduğu için tercih edilmektedir.


E-Likit Nedir?

Elektronik sigaranın en önemli parçalarından biri olan dolum sıvısı, aromayı ve buharı veren ana maddedir. Dolum sıvısı olarak adlandırılan parça piyasada likit olarak da bilinmektedir. Çeşitli aromaları ile piyasada satılan likitlerden satın alarak keyifli bir esigara içimi sağlamak mümkün olmakta. Alacağınız likidin kaliteli olması oldukça önem arz etmekte. Ucuza satılan elektronik sigara likit içimi zorlaştırmakta ve içim sırasında boğaz yakmalarına yol açmaktadır. Kaliteli yerden alınan likit sayesinde istediğiniz aromayı daha fazla hissederek keyifli bir içim sağlamanız mümkün olmakta. Likit seçiminde gerekli hassasiyeti ve dikkati gösterilmesi gerekmektedir. Orijinal kullanılan dolum sıvıları, içinde hiç bir zararlı madde içermeyip, alışkanlık yapacak madde barındırmamaktadır. Tütün mamullerinde yer alan nikotin, elektronik sigara likitlerine yer almamaktadır.

 

Elektronik Sigara Çalışma Mantığı

Elektronik sigara oldukça basit bir yapıya sahip olmaktadır. İçinde yer alan ve elektronik sigaranın kalbi görevindeki atomizer sayesinde e-likit buhara dönüşerek dışarıya buharın çıkmasını sağlamaktadır. Elektronik sigaranın üzerinde yer alan düğmeye basılması sonucu devreye giren atomizer sayesinde aromatik olarak aldığınız likit buhara dönüşmekte ve aromalı bir buharın çıkmasına sebep olmaktadır. Piyasada birçok elektronik sigara çeşidi bulunmaktadır. Şarjlı ve pilli olan elektronik sigaralar istediğiniz yere kolayca taşıma imkânı da sunmaktadır. Küçük yapıları sayesinde tüm ortamlarda rahat bir şekilde içile bilinen elektronik sigaralar, saldığı hoş koku sayesinde içiciye ve çevredekilere rahatsızlık vermemektedir. Kolay ve zevkli içimi sayesinde her geçen gün satışı gerçekleşen elektronik sigaraların, kaliteli bir yerden temin edilmesinde büyük önem vardır.

İlgili Etiketler