ZOTAC RTX 2080 AMP Extreme Ekran Kartını Duyurdu

Teknik olarak henüz AMP Extreme serilerinin tümünün açıklandığını söyleyemeyiz. Fakat şuanda resmi olarak ZOTAC RTX 2080 AMP Extreme ekran kartı modeli piyasaya sızdırıldı. Ekran kartının lansman tarihinden önce de tüm teknik veriler bizlerle paylaşılırken, performans bazından ziyade tasarımsal olarak göze hitap eden pek çok detay bulunuyor.

RGB Ön Planda!

Yeni RTX 2080 Ti ekran kartları çıktığında tasarımsal açıdan pek memnun olmamıştık. Zira kartlar "sanki biraz aceleye gelmiş. Tasarımsal değişikliklere uğramamış" gibi pek çok yorumlara şahit olmuştuk. Fakat sonradan gördük ki firmalar sürprizlerin en büyüğünü sona saklamışlar. O yüzden MSI, ASUS, Zotac ve EVGA başta olmak üzere yeni RTX 2080 ekran kartlarının tasarımsal detayları adeta birbirleri ile yarışıyor.

ZOTAC web sitesi üzerinde şuanda iki farklı AMP modeli ile gelirken, Extreme ve Core modelleri de aynı tasarıma sahip. Fakat teknik detaylar konusunda değişikliklere uğramış durumda. Henüz kartların saat hızları net olmasa da, Extreme modelinin fabrika çıkış hızının 14.4 Gbp'ye (referans kartlardan 400 MHz daha fazla) sahip durumda.

90 mm Fan ve Büyük RGB LED Şerit

ZOTAC RTX 2080 AMP Extreme ekran kartının her iki tarafında da üç adet 90 mm fan ve büyük RGB LED şerit bulunuyor. 16 + 4 fazlı tasarım, çift 8 pin güç konektörüne ihtiyaç duyarken, TDP değeri 280W'a yükseltildi.

Referans tasarıma kıyasla 215W'dan 280W'a yükseldi.

Henüz Zotac web sitesi üzerinde yeni AMP serisini duyurmadı. Fakat bir kaç gün içerisinde hazır olarak kullanıcılarına duyurmalarına bekliyoruz. Öte yandan kartın tasarımına göz attığımızda biraz bize MSI Lightning Z görünümünü hissettirdi. Üst ve alt kısımda bulunan LED tasarım şık durmasına karşın, kartı biraz kaba göstermiş.

Yeni Ekran Kartı Serilerinden Hangi Firmayı Tercih Edeceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
İlgili Etiketler