PC HocasıOyunZula Steam’dan Kaldırıldı! İşte Nedeni!

Zula Steam’dan Kaldırıldı! İşte Nedeni!

 

Zula Steam‘dan kaldırıldı. Olayların başlangıcının Zula’nın geliştiricileri tarafından düzenlenen destek kampanyası ile ilgili olduğu söyleniyor. Bakalım olayın detayları nelermiş ?

Zula tarafından Hep Destek Tam Destek adlı kampanya ile Steam üzerinde Zula’ya iyi yorum yapan oyunculara özel silahlar hediye ediliyordu. Zula’nın yaptığı bu kampanya ise Reddit üzerinde açılan bir konuda rüşvet olarak adlandırılmıştı.

Aslında Reddit kullanıcıları pekte haksız sayılmıyor. Buna keza Valve’nin geliştiricilerle yaptığı sözleşmede oyunun Steam üzerindeki kullanıcı yorumlarını etkileyecek davranışlara izin vermeyeceğini ifade ediyordu. Bu anlaşmaya göre Zula’nın kampanyasının kullanıcılarını doğrudan etkilediği söylenebilir. Valve’ın kullanıcı sözleşmesinin dışına çıkan Zula, bu durumla beraber Steam ile sözleşmesinin iptal edilmesini ve buna bağlı olarak Steam üzerinden kaldırılmasını getirdi.

Zula geliştiricileri ise şu açıklamayı yaptı:

Gelen uyarılar nedeniyle 22 Kasım 2016 tarihli olan Steam yorum destek etkinliğimiz kısa bir süre içerisinde müdahale edilip 2016 Aralık ayında iptal edilmiştir. Bu kadar eski ve iptal edilmiş bir etkinliğin Zula ile ilgili gönderdiğimiz onlarca basın bülteninin hiçbirini yayınlamadığı halde bu konuyu sistemli ve organize bir şekilde oyunu kapattırmak isteği ve amacını da yazılarında belirterek haber yapmalarını son derece art niyetli buluyoruz. 

Özellikle gelişmekte olan oyun sektörüne sahip ülkemiz gibi bölgelerde medya mecralarının, geliştiricilerin hataları ve eksiklerini zamanında ve yapıcı bir şekilde paylaşmalarını ve en azından aynı efor ve gayretle aynı geliştiricinin başarı ve pozitif haberlerini de paylaşmalarını, duyurmalarını temenni ediyoruz. Bu şekilde lokal geliştiricilerin de uluslararası devlere karşı sahip oldukları dezavantajlara rağmen var olmaları ve başarılı olmaları yolunda en azından zarar vermemiş olunacaktır.

Kısacası oyun Valve‘nin kullanıcı sözleşmesi kurallarını aşarak Steam üzerinden kaldırıldı. İlerleyen günlerde ne olur bilinmez ama şuanlık oyunun Steam üzerinden erişimi mevcut değil.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/zula-steamdan-kaldirildi-iste-nedeni-24494/ linkinden 28.07.2021 17:07:03 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

5 Yorum

  • hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  • kapansın oyununuz olumlu yorum yapana oyun içi item veren zula ekibi oyun içinde silahlarınız paralı parayı veren düdügü çalar milleti çuvalla para görüp soyan hırsızlar batarsınız umarım oyun yapcaksanız adam gibi oyun yapında oynayalım diyelim memleketimizden oyun çıktı crysis vardı çok güzel sizde yapın oynayalım 2 3 tane map yapmışsınız paralı premium silahlar getirmişsiniz 1 ay 1 2 hafta sürekli parayla silah alcaz mildigin keriz yerine konmak lanet olası zula ekibi ceheneme gidip

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video