PC HocasıHaberler120 bin TL’lik E-spor Turnuvası

120 bin TL’lik E-spor Turnuvası

   

Oyun şirketi Tencent’in yeni mobil oyunu “Strike of Kings” Türkiye Lansmanı’nı Gaming İstanbul (GIST) 2017’de gerçekleştiriyor. Katılımcılar, Strike of Kings’i, İstanbul Kongre Merkezi’nde 2-5 Şubat tarihleri arasında, Gaming İstanbul 2017’de kurulacak stant alanında oynayabilecek ve Strike of Kings Turnuvası’na katılabilecek.Herkese açık olarak, 120.000 TL ödüllü “Strike of Kings” E-spor turnuvası düzenliyor. Bu turnuvada kazanan takımlar para ödülünü paylaşacak ve Monster Notebook Abra A5 V8.1.2 oyun bilgisayarına sahip olacaklar.

Türkiye, “Strike of Kings” oyununun halka açık olarak duyurulduğu ilk pazar olma özelliğini taşıyor.

Türkiye, “Strike of Kings” oyunun halka açık olarak duyurulduğu ilk pazar olma özelliğini taşıyor. Tencent Denizaşırı Pazarlar Pazarlama Direktörü Vincent Gao, “Türkiye, mobil oyunda en yüksek potansiyele sahip ülkelerden biri. Avrupa ve Asya arasındaki ayrıca Batı ve Doğu arasındaki köprü olması açısından da çok önemli. Doğu’da başarılı olan bir oyunun Batı’ya yayılması için ilk istasyonun Türkiye olması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

 

Oyun sektörüne giren Tencent Games, mobil oyunlara ağırlık vererek, farklı türlerdeki bilgisayar oyunlarını mobile taşıdı. Tencent, gelirinin %50’sini mobil oyunlardan sağlıyor.

“STRIKE OF KINGS” Öne Çıkanlar: Mobil’de Oynadığınıza İnanamayacaksınız!

Tencent’in oyun sektöründe en sevdiği tür MOBA. Tencent Games’e göre; MOBA strateji ve de aksiyonu bir araya getirirken, kişisel kapasitenin yanında takım oyununun da gerekli olduğu en çok oynanan oyun türlerinden biri.

MOBA herkesin kolayca oynayabileceği bir oyun olmaması ve oynanış dinamikleri zor olduğu için, Tencent kolay oynanabilir bir MOBA olan Honor Of Kings’i yayınladı ve bu oyun Çin oyun tarihinde yeni bir rekor kırarak günlük 70 milyon aktif kullanıcı ve 4+ milyon dolar günlük gelir elde etti.

Tencent, ilk yarattığı MOBA türü oyunu global markete taşımak adına, daha gelişmiş bir MOBA oyunu olan Strike of Kings’i yaratarak bu heyecanını bütün dünya ile paylaşıyor.

– “Strike of Kings”, mobil cihazlarda iki elle oynanma özelliğini geliştirerek oynanabilirliği maksimuma çıkartıyor.

– Otomatik atak ve hızlı zırh / silah alma sistemiyle oyuncunun detaylarda boğulmamasını sağlıyor.

– Mobil cihazlarda PC kalitesinde 15 dakikalık 5v5 karşılaşmalar, oyunculara benzersiz mobil MOBA deneyimini yaşatıyor.

– “Strike of Kings” müziklerinin yaratıcısı, dünyaca ünlü film bestecisi olan Hans Zimmer.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/120-bin-tllik-e-spor-turnuvasi-18955/ linkinden 29.01.2022 14:01:42 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner