PC HocasıHaberler16 Katlı ve 2700 Odalı Dünyanın En Büyük Gemisi Allure of the Seas

16 Katlı ve 2700 Odalı Dünyanın En Büyük Gemisi Allure of the Seas

 

Dünyanın en büyük gemisi denildiği zaman aklımıza ilk olarak Titanic gelirdi. Ancak Titanic’in batması ile birlikte yeni bir dünyanın en büyük gemisi yapmak şart olmuştu. Turistik gezi amacı ile tasarlanan Allure of the Seas 2010 yılında suya indirildiği gün, dünyanın en büyük gemisi ünvanını aldı. Peki bu geminin özellikleri neler ?

Dünyanın En Büyük Gemisi Allure of the Seas

Yeni Titanic olarak adlandırılan Dünyanın en büyük gemisi Allure of the Seas, tam 6360 yolcu kapasitesine sahip. Toplamda 2115 personel görev yaptığı gibi, 2010 yılında denize indirilen bu dev, turistik gezilerde ve etkinliklerde kullanılıyor. Toplam ağırlığı 225 bin Ton olan gemi, 84 metre yüksekliğe sahip.

Aslında bu gemiyi heybetli yapan büyüklüğü değil, içerisinde dünyayı sığdırmış olması. Geminin içerisinde 2700 adet oda, basketbol ve voleybol sahaları, alışveriş merkezi, okyanusa karşı spor yapabileceğiniz salon, sauna, havuz, konser salonu, etkinlik alanı, buz paten pisti, su kayak pisti ve daha pek çok etkinlik alanı bulunuyor. Personeller genellikle Amerikan ağırlıklı olup, Uluslararası ve Türk personeller de görev yapmakta. Mutfak tarafında günde 10 bin yumurta ve 1 ton et tüketildiği verilen bilgiler arasında.

allure-of-the-seas-7
16 Katlı 372 Metre Uzunluk

Eğer böyle bir gemide tatil yapmayı hayal ediyorsanız öncelik olarak 6 bin doları gözden çıkartmış olmanız gerekiyor. Gemiye bindikten sonra zaten kendinizi denizde değil, büyük bir adada hissettiğiniz için, geminin tüm alanlarını gezmek 2 gününüzü alıyor. 5 Yıldızlı otellerin kıskanarak baktığı Allure of the Seas halen dünyanın pek çok yerine yüzmeye devam ediyor. Genellikle Hawaii turları düzenleyen Royal Caribbean şirketinin son gözdesi olan bu gemiyi sizlere daha yakından tanıtmak için güzel bir galeri hazırladık. Mühendislik harikası olan bu gemiye ağzınız açık bakabilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/16-katli-ve-2700-odali-dunyanin-en-buyuk-gemisi-allure-of-the-seas-21696-9481/ linkinden 16.06.2021 03:06:51 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video