PC HocasıPC20 Bin TL’lik İlk Sıvı Soğutmalı Laptop ASUS ROG GX700

20 Bin TL’lik İlk Sıvı Soğutmalı Laptop ASUS ROG GX700

 

Oyuncu bilgisayarı olarak tanıtılan ASUS‘un ilk sıvı soğutmalı dizüstü oyun bilgisayarı GX700 Türkiye sınırları içerisine girdi. 20 bin TL‘lik piyasa satış fiyatı dudak uçuklatırken, ASUS ROG GX700 teknik özellikleri ve detayları haberimizde.

ASUS GX700’ü Bu Kadar Özel Yapan Nedir ?

Sınırlı sayıda üretilen ve dünyanın ilk sıvı soğutmalı oyuncu bilgisayarı olan ASUS ROG GX700 Türkiye’de satışa sunuldu. Kullanıcıların istedikleri zaman takıp çıkartabildikleri sıvı soğutma modülü ve Hidro Overclock sistemi gerçek anlamda performans canavarı olarak nitelendiriliyor. Dilerseniz ASUS‘un üretmiş olduğu bu laptopa yakından bir göz atalım.

İçerisinde 2.7 GHz hızında çalışan Intel Core i7 işlemcisi, Nvidia GeForce GTX 980 ekran kartı ve 32 GB RAM‘ı ile piyasada bulunan son sürüm oyunları rahatlıkla çalıştırabiliyor. Ayrıca dünyanın ilk 4k oyuncu dizüstü bilgisayarı olan GX700, kullanıcılarına 3840 x 2160 piksel çözünürlük sunuyor. Ekran olarak cihazda 17.3 inç kullanıldığı gibi, 512 GB SSD depolama kapasitesi yer alıyor. Açıkçası ASUS‘un şimdiye kadar üretmiş olduğu en sağlam oyun bilgisayarı olma özelliğini taşıyan GX700 çok can yakacak gibi.

ASUS-ROG-GX700-2
Sıvı Soğutmanın Cazibesi

ASUS ROG GX700‘ün içerisinde ısı yayan bileşenlerin etrafına montajlanmış olan sıvı soğutma sistemi bir pompa yardımı ile iki radyatöre bağlanmış durumda. Sıvı soğutma modüllerinden geçen sistem ısıyı dağıtarak, oyun oynarken ısınmayı minimuma kadar indiriyor. Sıvı soğutma modülü ve GX700 arasında bulunan ROG patentli bağlantı arayüzü ise sıvı soğutma sisteminin sızdırma olmadan dağıtımını sağlıyor.

ASUS-ROG-GX700-Performans-Test
Soğutucu olarak alüminyum, demir, çelik ve bakır alaşımlar tercih edildiği gibi, paslanmaya karşı da ekstra önlem almış durumdalar. Ancak kullanılan bu materyaller cihazın ağırlığını 3.8 kilograma kadar çekmiş durumda. Şuanda Türkiye’de sadece dört adet bulunan ASUS GX700‘ün satış fiyatı 19.999 TL olarak belirlenmiş. Eğer böyle bir cihaza sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ASUS-ROG-GX700-Performans

ASUS tarafından yayınlanan GX700‘ün tanıtım videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz. Laptop hakkında soru veya sorunlarınız varsa lütfen bize iletin.

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/20-bin-tllik-ilk-sivi-sogutmali-laptop-asus-rog-gx700-21748-9891/ linkinden 15.06.2021 03:06:12 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • bu fiyatı buna vericeğimize masa üstü efsane yaratabilirz gerçi buda efsane ama ekstra ekipmanı olduğu için pek iyi durmuyor bu yüzden masa üstü daha mantıklıı gibi

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video