2017 Model Samsung Galaxy J5 ve J7 İçin Yeni Güvenlik Yaması Yayınlandı

Samsung şirketi, giriş segmenti telefon kullanıcılarına hitap eden J5 (2017) ve J7 (2017) için güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Merkezi Güney Kore olan teknoloji devi, bu modeller için yeni bir güvenlik yaması yayınladı. Bu güvenlik yamaları, hemen her ay kullanıcılara sunulmaya devam ediyor. Bu şekilde kullanıcılar hem daha güvenli bir deneyim yaşıyor, hem de güncelleme almanın hazzını yaşamaya devam ediyor.

Samsung, J Serisini Güvende Tutmaya Çalışıyor

Özellikle tasarladığı akıllı cep telefonlarını çok kısa aralıklarla piyasaya sürmesiyle eleştirilere maruz kalan Samsung şirketi, son yıllarda pek çok yeni seriyi kullanıcılarla buluşturdu. S ve Note serisi gibi üst segment telefonların yanında, orta düzey ve giriş segment cep telefonu kullananları da A, C ve J serisi ile unutmadı.

Her ne kadar C serisini distrübitör garantisi ile ülkemizde bulamasak da; A ve J serisi Türkiye'de güzel bir satış rakamı yakaladı. Bu serilerin kullanıcılar tarafından sevilmesiyle Samsung şirketi, bir satış stratejisi uygulamaya karar verdi. Bu strateji de pek çoğunuzun tahmin ettiği üzere: modeli geliştirip, bulunulan yılın ismini vermek. Örneğin; J7 2016 ve J7 2017 gibi... Tabi şirket, yayınladığı güncellemelerle sadece üst segmenti değil, giriş seviyesi cep telefonlarıyla tanınan J serisini de unutmuyor.

Başlıktan da anlayacağınız üzere, şirketin giriş segmenti olan J5 (2017) ve J7 (2017) için yeni bir güvenlik yaması, dün itibarıyla kullanıcılarla buluşmaya başladı. Şubat ayını kapsayan bu yeni güncelleme sayesinde kullanıcılara daha güvenli bir kullanım ortamı sağlanıyor. Şirket bu güncelleme ile, Android sisteminde yer alan 6 kritik açığı kapatıyor. İşletim sistemi açıklarının kapanmasına ek olarak yayınlanan yama, Samsung yazılımından kaynaklanan 16 açığın da üzerini örtüyor.

Güvenlik Yamaları, Önümüzdeki Aylarda Da Gelmeye Devam Edebilir

Samsung, kullanıcıları için her ay güvenlik yamaları yayınlıyor. Bu yamalar sayesinde hem Android sisteminden kaynaklanan açıklar, hem de Samsung yazılımından kaynaklanan kusurlar örtülüyor. J serisi için yayınlanan bu yamalar, önümüzdeki günlerde diğer üst segment cihazlar için de yayınlanmaya başlayacaktır. Önceki aylardan gördüğümüz kadarıyla şirket; bu güvenlik yamalarını ilk olarak giriş segment telefonlar için, ardından orta segmente ve yüksek bütçeli cep telefonu modelleri için yayınlıyor.

İlgili Etiketler