2023 Hyundai Accent

2023 Hyundai Accent Tanıtıldı! Efsane Geri Döndü

  Google News

Bir dönemin efsanesi haline gelen ve ülkemizde de çok satan Accent, yeni nesil versiyon ile güncellendi. Aslında yeni aracın adı Verna olarak duyuruldu ama Verna, Accent modelinin Hindistan genelinde kullanılan adı. Yani yeni seri diğer bölgelerde 2023 Hyundai Accent olarak karşımıza çıkacak.

Birçok noktada tasarım çizgileriyle diğer yeni nesil Hyundai modellerini yansıtan araç, yine kompakt sedan sınıfında gelecek. Sunulan özellikler de tasarım kadar ilgi çekici.

2023 Hyundai Accent Tasarımı ve Teknik Özellikleri

Aracın ön kısmına baktığımız zaman Elantra’da kullanılan tasarım dilinin yansıtıldığını görüyoruz. Ön alt kısımda sert bir havaya sahip olan ızgara, bunun hemen üzerinde sağ ve sol kısımda far takımı ve onun üzerinde de ince bir çizgi şeklinde LED bar olduğunu görüyoruz.

Arkaya doğru uzandığımız zaman, özellikle arka kapı kısmında da hareketli bir tasarım dili bizi karşılıyor. Araç bu açıdan bakıldığında tıpkı Elantra modeli olduğu gibi keskin hatları öne çıkarıyor.

2023 Hyundai Accent

Yeni Verna ya da 2023 Hyundai Accent, ölçüler açısından bakıldığı zaman ise 4.535 mm uzunluk, 1.765 mm genişlik ve 1.475 mm yükseklik değerine sahip. Biraz daha uzun ve biraz daha geniş bir seri olduğunu söylemek lazım.

Geçelim iç kısma. Burada da otomobil, deri döşeme seçeneğiyle beraber gelecek. Özellikle ön kısımda en çok dikkat çeken bölüm ise ekranlar olacak. Araçta dışa doğru hafif çıkık olan iki ekran var. Bunlardan biri dijital gösterge ekranı bir diğeri de multimedya ekranı olacak. Orta kısımda kullanılan ekranın 10.25 inç olduğunu da belirtelim.

2023 Hyundai Accent

Bunun dışında iç kısımda koltuk ısıtma ve havalandırma, torpido gözünde soğutma, 64 renkli ambiyans aydınlatması gibi artılar da var.

2023 Hyundai Accent Motor Özellikleri Neler?

Yeni Verna ya da bileceğimiz adıyla Accent, motor konusunda da farklı seçenekler sunacak. İlk seçenekte 1,5 litrelik hacme sahip olan 113 beygirlik MPi benzinli motoru göreceğiz. Bu motorda manuel şanzıman ya da akıllı değişken şanzıman seçenekleri olacak. Tork kısmında ise 144 Nm tork değeri sunulacak.

2023 Hyundai Accent

Asıl performanslı motor ise ikinci motor seçeneği olacak. Bu motor seçeneğinde de GDi turbo şarjlı bir ünite karşımıza çıkacak. 156 beygir göreceğimiz motor tork kısmında da 253 Nm tork değeri sunacak. 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ya da 6 ileri vitesli manuel seçeneği de olacak.

Şimdilik Avrupa pazarına ne zaman geleceği belli olmayan aracın Verna adıyla Hindistan satışlarının da çok yakında başlayacağını belirtelim.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video