PC HocasıCep Telefonu3 Dolara Android 5.1’li Akıllı Telefon Olur Mu ?

3 Dolara Android 5.1’li Akıllı Telefon Olur Mu ?

 

Dünyanın en ucuz akıllı telefonu bugün duyuruldu. Normalde 3.6 dolar (11 TL) gibi inanası güç bir fiyattan satılacak olan telefonun ismi ise Freedom 251 olarak belirlenmiş. Cihazın teknik özellikleri ise 100 dolar ve üstü telefonlara taş çıkartacak türden.

3 DOLARA ANDROID 5.1’Lİ AKILLI TELEFON

Ringing Bells firması tarafından üretilen ve ilk olarak Hindistan’da satışa çıkartılacak olan dünyanın en ucuz akıllı telefonu 3 dolardan satış görecek. Hali hazırda barındırmış olduğu teknik özellikleri ise küçümsenmeyecek kadar iyi diyebiliriz.

Cihaza firma Freedom 251 adını vermiş. Günümüzdeki eş değer teknik özelliklerdeki telefonlar ile karşılaştırdığımızda hemen hemen aynı özellikler yer alıyor diyebilirim. Dilerseniz Freedom 251‘in teknik özelliklerine yakından bir göz atalım.

freedom-251
FREEDOM 251 TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran: 4 inç

Çözünürlük: 960 x 54o px

İşlemci: Dört çekirdekli 1.3 GHz

RAM: 1 GB

microSD: 8 GB

Batarya: 1450 mAh

Kamera: 3.2 MP arka, 0.3 MP ön kamera

Android Sürümü: 5.1 Lollipop

Diğer Ekstralar: 3G, Wi-Fi 802.11, Bluetooth ve GPS öne çıkanlar arasında.

Freedom 251 isimli bu ilginç telefon Hindistan’da 3 dolardan satışa çıkacağı gibi, telefonun yurt dışına çıkartılarak pazarlanma olayı imkansız görünüyor. Firma sadece Hindistan’da satacağı ve bu kümenin dışına çıkmayacağı bildiriliyor.

Eğer bu telefonlar 3 dolar gibi ucuz bir rakama satılabiliyorsa, Çin’de üretilen 100 dolarlık akıllı telefonların maliyetleri de gerçekten çok ucuz olsa gerek.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz