3.Havaalanı İçin Kule Tasarımı Belirlendi

İstanbul'a yeni yapılacak olan 3.havaalanının Hava Trafik Kontrol Kulesi için yeni tasarım belirlendi. Toplamda on beş firmanın katıldığı tasarım yarışmasında iki isim finale bırakıldı. Detaylar haberimizde.

aecom

3. HAVAALANI TRAFİK KONTROL KULESİ NASIL OLACAK ?

Finale kalan Hava Trafik Kontrol Kulelerinden AECOM ve Pininfarina finale kalarak iddialarını sürdürürken, diğer firmalar evlerine uğurlandı. Yarışmaya lale figürü ele alınarak sergilenen ve bir o kadar da lüks görünen kule tasarımı onaylandığı taktirde çalışmalara başlanacak.

Kule tasarımını ne kadara mal olacağı konusunda bir bilgi verilmezken, son teknoloji cihazların ve kameraların kullanılacağı belirtildi. Kule tasarımı ve bu konuda öncü olarak yıllardır çalışmalarına devam eden AECOM ve Pininfarina firmalarının yakın zamanda bir açıklama yapmaları bekleniyor.

AECOM Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Bernardo Gogna, yarışma içerisinde farklı bir tasarım hazırlayarak AECOM şirketinin mimarlık ve mühendislik yeteneklerini birleştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Hava Trafik Kontrol Kulesi için yarışmaya katılan diğer firmalar ve birinci olan AECOM ile Pininfarina firmalarının tasarımları için galeri hazırladık. Aşağıdaki galeriden 3.havaalanı için Kule Tasarımını inceleyebilirsiniz.

Birinci olan tasarım AECOM firmasına ait olup, lale tasarımına binaen ortaya çıkartılmış.

 

aecom-lale-kule

3-havaalani-kule-10

Yarışmaya katılan diğer tasarımlar ise şunlardır:

 

3-havaalani-kule-9

3-havaalani-kule-8

3-havaalani-kule-7

3-havaalani-kule-6

3-havaalani-kule-5

3-havaalani-kule-4

3-havaalani-kule-3

3-havaalani-kule-2

3-havaalani-kule

İlgili Etiketler