PC HocasıCep Telefonu4K Samsung Katlanabilir Ekran Teknolojisi – Video

4K Samsung Katlanabilir Ekran Teknolojisi – Video

 

Samsung artık üretmiş olduğu akıllı telefonlarda bir üst seviyeye geçerek katlanabilir ekran teknolojisini devreye almaya hazırlanıyor. 2017’nin ortalarında bizlerle birlikte olacak olan Samsun Galaxy X serisinde aşağıdaki videoda bulunan katlanabilir ekranlar yer alacak. İşte Samsung’un katlanabilir ekranı ve özellikleri!

Samsung Katlanabilir Ekran Teknolojisi Nasıl Çalışıyor ?

Galaxy X serisinde üretilecek olan dört akıllı cihazın ikisi katlanabilir ekran teknolojisine sahip olacak. 4K çözünürlüğe sahip bu ekranların çalışma prensiplerinde ise 5.7 inç boyutu tercih eden Samsung, tablet ve akıllı telefonlarda mutlak suret ile kullanacağı belirtiliyor. Çalışma prensipleri şuan için sır gibi saklansa da, San Francisco‘da düzenlenen etkinlikte yeni ekran teknolojisinin videosu gün yüzüne çıktı.

Display Week etkinliğinde kaydedilen bu videoda otomatik ekran katlayabilen şerit üzerinde bulunan 5.7 inçlik display otomatik olarak kıvrılıyor, katlanıyor ve bükülebiliyor. Üstelik kaliteden de kolay kolay ödün vermediği görülüyor. Şuan için prototipi yayınlanan bu ekran hala geliştirme aşamasında. Ar-Ge çalışmaları tamamlandıktan sonra daha kaliteli ve darbelere daha dayanıklı bir ekran üretileceğini düşünüyoruz. Katlanabilir ekran teknolojisi aşağıdaki videodan izledikten sonra teknik özelliklerine de göz atabilirsiniz.

 


Samsung Katlanabilir Ekran Teknik Özellikleri

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/4k-samsung-katlanabilir-ekran-teknolojisi-21672-9256/ linkinden 29.07.2021 04:07:36 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video