PC HocasıCep Telefonu5G Desteği ve Yükseltilmiş Donanım ile Surface Duo 2 Geliyor!

5G Desteği ve Yükseltilmiş Donanım ile Surface Duo 2 Geliyor!

 

Surface Duo, Microsoft’un Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da piyasaya sürülen ilk çift ekranlı telefonuydu. Surface Duo, karışık incelemeler aldı ve WindowsLatest tarafından tespit edilen son listelere göre, şirketin “5G” desteği ve iyileştirilmiş kamera teknolojisi ile yeni nesil çift ekranlı telefonu piyasaya sürmeye hazırlandığı görülüyor.

Microsoft’un kariyer sitesinde yer alan bir avuç yeni iş ilanı, şirketin 5G bağlantısıyla kod adı “Zeta” olan Surface Duo 2 üzerinde çalıştığına dair güçlü bir ipucu veriyor.

Yazılım ve teknoloji devi konu ile ilgili iş listelerini uzun süre geçmeden kaldırdı, ancak Microsoft’un kariyer sayfasında hâlâ en az bir iş ilanı var ve Tayvan bölgesinde SW / FW Engineer II insanlar arıyor. İş listesinde Microsoft, “Surface Duo ile yeni deneyimler yaratma yolculuğunda” olduğunu ve 5G desteğinin “Microsoft vizyonunu tam olarak ifade etmesini” planladıklarını belirtti.

Microsoft, LTE ve 5G’yi içeren radyo frekansı modülü geliştirmeye aşina olan deneyimli kişiler arıyor.

“İş sorumlulukları, RF (Radyo Frekansı) sürücülerini tasarlayan ve kodlayan yüksek etkili bireylerden oluşan bir ekipte çalışmayı, LTE ve 5G teknolojilerini içeren RF panosu, fabrika araçları, modem protokolleri, mobil operatör sertifikaları ve Surface Duo cihazında PTCRB / GCF sertifikalarını kapsayacak, ”

Microsoft, ilgili iş ilanının detaylarında bu sözleri kullandı. Yukarıdaki açıklamaya göre, Microsoft’un burada neler sakladığını varsaymak oldukça kolaydır. Açıkçası, şirket, kod adı Zeta olan yeni Surface Duo’da 5G desteğini etkinleştirmeyi düşünüyor.

İkinci nesil Surface Duo’da ayrıca geçen yıl Microsoft Panos Panay tarafından vaat edilen “harika bir kamera” da yer alacak. İş listelerinden birinde Microsoft, görüntü işlemeyi önemli ölçüde iyileştirecek yeni bir kamera deneyimi oluşturmak için makine öğrenimi ve yapay zeka kullanmayı planladığını doğruladı.

Aslında şirket, Duo için yeni kamera ve fotoğraf düzenleme uygulamaları oluşturmak için bağımsız geliştiricilerle işbirliği yapmayı planlıyor.

Bu iş listeleri Surface Duo 2 “Zeta” nın bu yıl piyasaya çıkacağı anlamına gelmese de, heyecan verici bir gelecek için bir resim çiziyorlar ve Microsoft’un mevcut çift ekranlı telefonun eksikliklerini gidermek istediği artık doğrulandı.

Video