PC HocasıHaberlerAdil Kullanım Kotası BTK Tarafından Kaldırıldı Mı ?

Adil Kullanım Kotası BTK Tarafından Kaldırıldı Mı ?

 

Aslında bu başlığı atmamızın bir çok sebebi var arkadaşlar. Şuanda Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan internet kullanıcıları limitlerini aştıkları halde Adil Kullanım Kotası uygulamasına takılmadan normal şekilde kullanımlarına devam ettikleri belirtildi.

ADİL KULLANIM KOTASI KALDIRILDI MI ?

Geçtiğimiz aylarda BTK‘ya bu konu hakkında çokça sorular yöneltilmiş ve kampanyalar başlatılmıştı. İlk olarak Türk Telekom’un bu konu hakkında güncellemeler yapacakları ve kullanıcıların Adil Kullanım Kotası sıkıntısına takılmadan kullanabilecekleri sinyalleri verilmişti.

Her ay internette kabusa dönüşen AKK uygulaması internet kullanıcılarının hızlarını yarıdan fazla düşürdüğü için yıllardır kanayan bir yara haline gelmişti. Ancak son zamanlarda toplanan imzalar, açılan kampanyalar ve bir çok yazı işe yaramış gibi görünüyor.

akk
Sürekli olarak internette online çalışmalar yapan, oyun, program veya uygulama indiren kişilerin dert yakındığı Adil Kullanım Kotası şuanda çok farklı bir evrim geçiriyor. AKK’nin kullanıcıları bir şekilde etkilemediği, kotaların aşılmasına rağmen hızlarında bir düşme olmadığı şeklinde yapılan dönüşlerde bir nebze de olsa umut taşıyor. Ülkemiz için gerçekten önemli adımlardan birisi olduğunu düşündüğümüz AKK uygulaması kaldırılmış olabilir!

Şuanda TTNET, SuperOnline veya diğer servis sağlayıcılarının net bir açıklamaları bulunmazken, ortada bir problem yokken AKK‘nin aşılması ile birlikte hızlarda neden düşme olmadığının cevabı aranıyor. Biz de bu durumdan çok müzdarip olduğumuz için kaldırılmasını canı gönülden istiyoruz. Şimdiye kadar BTK tarafından herhangi bir açıklama yapılmamasına karşın, eğer siz de bu ay Adil Kullanım Kotası aşımına uğradıysanız ve hızınızda düşme olmadıysa “yaşasın AKK’siz dönem” demeye çok yakınız!

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/adil-kullanim-kotasi-btk-tarafindan-kaldirildi-mi-4540/ linkinden 30.07.2021 01:07:05 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

17 Yorum

 • AKK zaten 3 mb yapıyor hızınızı. Türkiye de yaşıyoruz kandırmayalım kendimizi.

  • dünyanın en hızlı interneti japonyada AKK falanda yok 64mbps filan oluyor biz neredeyiz adamlar nerede hey yavrum hey

  • Biraz kötü düşünüyorum biraz ama bence ümitlenmeyin arkadaşlar kalkmadıysa hayal kırıklığı yaşarsınız ttnet kullanan arkadaşlar turk telekom birleşti belki onun için erken kaldırmış olabilirler

 • hızım arttı benim. daha dün max 300 kb ile indirme yaparken şimdi 2,5 3 mb ile indiriyorum şuanda

  • evet kanun farkı dünyada bizim kadar sömürülen bir millette yoktur burası Türkiye kardeşim ne yapıcan kardeş başa gelen çekilir inş kalkar bir an önce

 • İnternetin neden birden 1.7 mb/s hızına ulaşmasını açıklıyor bu sanırım.Bende durum bu inşallah doğrudur

 • Ulan herkes para derdine düşmüş nerden kazanacaklarını şaşırmışlar sömürdü adamlar resmen bizi 😀

 • kotayı geçtim hatlarımız zayıf eve çektiğimiz kablo bile dandik bunu şikayet ettiğinizde bulunduğunuz yerde hatlar zayıf diyor ne yapalım kardeşim bizmi çekelim kabloyu o kadar para kazanıyorsun güçlendir hattını her 10 metrede bir ek her 10 metrede bir ek verimmi kalır o bakırda yaptır özel kablonu çek hattını bizim bu problemimiz 10 yıl daha sürer bu hafta ttneti kapattırıp turkcelle geçicem inş

 • Erkenden bitirmeyelim kotaları bence de ne olur ne olmaz. Tam da 4K video keyfi yapıyordum be yanımda çekirdeğim kolay mis 😀

 • Merak ettiğim bişey var bu akk kalkarsa yani herkezin sınırsız ve min 10mb/S neti olsa firmaların zararına olurmuydu ? yani birşey kaybetmiyceklerse böyle bişey gerçekten saçma değilmi sistem çökmeleri oluyordu eskiden kaldırsalar yine olurmu ?

 • Keşke kalksaya zor internet alalı 9 gün 7 modem arızalıydı geldiler deyişdirdiler daha ikinci gün akk doldu diye mesaj geldi oysa sadece çocuk volfram oynuyor çokta kullanmıyor bu bir rekor olsa iki günde akk yi doldurma

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement