adobe, PC Hocası
Ana SayfaPCAdobe Photoshop’u Türkçe Kullanın – Dil Değiştirme

Adobe Photoshop’u Türkçe Kullanın – Dil Değiştirme

adobe, PC Hocası

Merhabalar, bugün  Adobe Photoshop programını kurcalarken “acaba Türkçe kullansam nasıl olur?” diye düşündüm ve kolları sıvadım. Bu yazımızda Adobe Photoshop uygulamanızı nasıl Türkçe’ye çevirebileceğiniz resimler ile göstermeye çalışacağım. Elbette ki mesele Türkçe olması değil, dilediğiniz dil dosyasını indirip o dile aynı yöntemi kullanarak çevirebilirsiniz. Hadi başlayalım!

Öncelikle Türkçe dil paketini indirmelisiniz. Programı Türkçe olup İngilizce kullanmak isteyenler için İngilizce dil paketini de aşağıya bırakıyorum.

Adım 1 – Google drive linkine girerek Türkçe dil paketi için tr_TR, İngilizce dil paketi için en_GB dosyasını indirin. (LİNK)

adobe, PC Hocası

Adım 2 –  İndirdiğiniz dosyayı .rar’dan çıkarttıktan sonra programın kurulu olduğu klasörün içinde yer alan Locales klasörüne kopyalayın. Genelde kurulum yolu şöyledir: C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2018\Locales. Kopyalama tamamlandığında klasörün görümü şöyle olmalıdır:

adobe, PC Hocası

Adım 3 – Photoshop uygulamanızı açın.

adobe, PC Hocası

Adım 4 – Edit (Düzenle) -> Preferences (Tercihler) -> General (Genel) -> Interface (Arabirim) yolunu izleyin. Ardından fotoğrafta görünen bölümden istediğiniz dili seçerek onaylayıp pencereyi kapatın.

adobe, PC Hocası

Şu an programım Türkçe konumda olduğu için resimde Türkçe gözükmekte fakat İngilizce’den Türkçe’ye geçmek isteyenler içinde takip etmesi gereken yolları yukarıda belirttim. Resimde görüldüğü gibi Kullanıcı Arayüzü Dili kısmında iki farklı dil seçeneği mevcut, dilerseniz başka dil indirip aynı klasöre atarak buradan o dili seçebilirsiniz. 

İyi çalışmalar!

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Bugün En Çok Okunanlar