Pazar, Nisan 14, 2024

AirPods Pro için Harika Bir Özellik Yolda

Paylaş

silkroad gaminggentr

Apple’ın en çok sevilen yönlerinden biri, cihazlarında yazılım konusuna yeterli önemi veriyor olması. Yeni güncellemeler kararlılığı arttırıp sorunları çözerken, aynı zamanda donanım birimlerine yeni özellikler de ekliyor. Yakın zamanda bu durum için yeni bir örnek daha gelecek gibi duruyor. Zira iddialara göre iOS 18 sonrasında AirPods Pro, kablosuz kulaklıklarda benzeri görülmemiş bir özelliğe sahip olacak.

AirPods Pro İşitme Cihazı Olarak Değerlendirilebilecek

Daha önce defalarca isabetli tahminler yaptığını gördüğümüz Bloomberg’den Mark Gurman’ın paylaşımlarına göre, iOS 18 güncellemesi sonrasında AirPods Pro kablosuz kulaklıkları, işitme cihazı olarak kullanılabilecek.

Apple, kulaklıkların bu şekilde kullanılmasını sağlamak adına iOS menüsüne işitme cihazı modu sunacak ve kullanıcılar bu modu açtıkları zaman cihazı bir işitme cihazı olarak kullanarak, ses dinlemesi yapabilecekler.

AirPods Pro

Aslında bakarsanız bu özelliğin geleceğini tahmin ediyorduk. Zira Apple bir süredir bu konunun üzerinde çalışmalara devam ediyordu ve en son konuşma yükseltme gibi bir özelliği devreye sokmuştu.

Konuşmaları net bir şekilde anlamak adına sunulan konuşma yükseltme özelliğinin daha gelişmiş bir versiyonu olacak işitme cihazı modunun tüm özellikleri ise henüz belli değil.

Haziran ayında iOS 18’in tanıtılacağını düşünecek olursak, yeni özelliği deneyimlemek için çok uzun süre beklemeye gerek olmayacak.

Oğulcan Özsezgi
Oğulcan Özsezgi
Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler