PC HocasıOtomobilAlfa Romeo Dünya’nın En Hızlı SUV’u Lakabını Aldı!

Alfa Romeo Dünya’nın En Hızlı SUV’u Lakabını Aldı!

 

Alfa Romeo, Almanya’da büyük bir rekora adını yazdırdı. Almanya’daki efsanevi Nürburging Nordschleife pistini en hızlı sürede tamamlayarak bir rekora imza attı.

Alfa Romeo’nun 4×4 SUV‘u Stelvio Quadrifoglio, pisti en hızlı şekilde tamamlayan SUV oldu. Stelvio Quadrifoglio, ünlü pisti 7 dakika 51.7 saniyede tamamlayarak “Dünya’nın en hızlı dört kapılı otomobili ” lakabını almaya hak kazandı.

İşte O Rekorun Detayları!

Alfa Romeo, Stelvio Quadrifoglio modeli ile pisti 7 dakika 51.7 saniyede tamamlamayı başardı. Bu rekoru kırmadaki en büyük etkenlerden biri ise motor. 2.6 Litrelik V6 Twin-turbo (çift turbo) motor; Tam 510 beygir gücünde. Bu motorun performansını ise 150 milisaniyede vites değiştirebilen 8 ileri şanzıman destekliyor.

Sürücü koltuğuna oturan Fabio Francia, gaza bastı ve Alfa Romeo’ya rekoru kazandırdı. 12,9 mil (20,8 kilometre) uzunluğundaki pisti 7 dakika 51.7 saniyede tamamlayan Francia, Stelvio Quadrifoglio modelini Dünya’nın en hızlı SUV’si yapmayı başardı.

2.6 litrelik V6 çift turbo motor ve 8 ileri şanzıman ile muzazzam bir motora sahip olan Stelvio Quadrifoglio, Fabio Francia ile birlikte Alfa Romeo’ya rekor kazandırdı. Kendisinden önceki SUV’yi 8 saniye fark ile geçen Stelvio Quadrifoglio, ” Dünya’nın en hızlı dört kapılı otomobili ” ünvanını aldı.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video