PC HocasıOyunAmazon, Oyun Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor!

Amazon, Oyun Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor!

 

Jeff Bezos’un sahibi olduğu Amazon, henüz duyurulmamış bir oyun akışı hizmeti üzerinde çalışmalar sergiliyor. Şirket şu anda en son AAA kalite video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı olmak için yüz milyonlarca dolar yatırım yapıyor.

New York Times tarafından yazılan bir makaleye göre, dünyanın bir numaralı çevrim içi alışveriş devi Amazon, ismini video oyunları ile ilişkili hale getirmek istiyor ve bu isteğini yerine getirebilmek için sermayeler ortaya koyuyor.

Amazon Game Studios, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un hala başarılı olmak istediği bir yönüdür. Şirketin ilk AAA bütçesine sahip bilim kurgu konulu oyunu Crucible, Mayıs ayında piyasaya sürülecek.

Amazon’un oyunu Crucible

Amazon Gaming’in özellikle bir amacı vardır: Amazon’un hareketli Video ekosistemi. Amazon Music, Amazon Kindle, Comixology ve daha fazlasına milyonlarca potansiyel müşteri çekebilmek için şirket oyun dünyasına giriş yapıyor.

Herkesin video oyunlarını sevdiği çok açık bir durum”

Amazon Gaming’ten sorumlu olan Mike Frazzini konu ile alakalı olarak şunları dile getirdi: “Bir süredir çalışıyoruz, ancak oyun yapmak uzun sürüyor ve oyun yapmak için birçok Amazon uygulaması getiriyoruz.”

Amazon beyciğim bahsi geçen bu video akış hizmetini önümüzdeki ay (Mart) piyasaya sürmeye hazırladığı Crucible isimli oyunu ile birlikte tanıtması bekleniliyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video