PC HocasıTelevizyonAmazon Prime Video için Çoklu Profil Desteği Geldi

Amazon Prime Video için Çoklu Profil Desteği Geldi

 

Çevrimiçi video izleme platformu lideri Netflix’e rakip olarak ortaya çıkan ve içerisinde çok fazla içeriğe yer veren Amazon Prime Video, artık birden fazla profil desteğine sahip. Tıpkı Netflix’te kullandığınız gibi tek hesapta birden fazla kişi profil açarak istediği yapımı izleyebilecek ve yarıda kaldığı zaman ise bu kendi profiline kaydedilecek.

Amazon, aylardır beta uygulamasında sunduğu özelliği nihayet ana uygulama sürümüne taşıyor ve Prime Video kullanıcıları için çok beklenen çoklu profil özelliğini yayınlıyor.

Prime Video’daki profiller, ailenizin farklı üyelerinin kendi kişiselleştirilmiş Prime Video deneyimini yaşamalarını sağlar. Her profilde ayrı öneriler, izleme geçmişi, sezon ilerlemesi ve tek tek profil etkinliğine dayalı izleme listesi bulunur. Tek bir Prime Video hesabında en fazla altı ayrı profil ekleyebilirsiniz. Ayrıca, çocukların güvenli olmayan içeriğe erişmelerini kısıtlayan alt profiller de ayarlayabilirsiniz.

Nokia, 43 inçlik Akıllı Televizyon Piyasaya Sürüyor!

Amazon Prime Video Çoklu Profil özelliğini hangi cihazlar destekliyor?

  • Android ve iOS yüklü telefonlar ve tabletler
  • Masaüstü, mobil tarayıcılar ve mShop
  • Fire Tabletler (10. Jenerasyon Fire Tabletler)
  • Apple TV 2. & 3. Nesil
  • Chromecast’te Prime Video Uygulaması
  • Fire TV için Prime Video Uygulaması (yalnızca Hindistan)

Not: Apple TV desteğinde yalnızca giriş özelliği aktif durumda yani herhangi bir biçimde yeni bir profil oluşturamaz mevcut profili düzenleyemez ve silemezsiniz.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz