AMD Radeon RX 7000 Ekran Kartları İlk Kez Gösterildi

  Google News

AMD’nin Ryzen 7000 lansmanında güzel bir sürpriz yapıldı. Aslında etkinliğin ana konusu işlemcilerdi ama AMD, yeni ekran kartları için de bazı ipuçları verdi. AMD Radeon RX 7000 serisi için ilk kez bir görsel gösterildi.

RDNA 3 ile gelecek olan ekran kartlarının performansı konusunda da çok ufak bilgiler verildi ve yeni ekran kartıyla çalıştırılan bir oyundan sahneler gösterildi.

AMD Radeon RX 7000 Serisi Yine 3 Fanlı Tasarıma Sahip Olacak

Yeni ekran kartları için tek bir görsel paylaşımı yapıldı. Görselde gölgeler yoğun olduğu için tüm detaylar seçilmiyor ama gösterilen modelin yine 3 fanlı bir model olacağını anlıyoruz.

Ön kısımda biraz daha farklı bir tasarımla geleceğini gördüğümüz ve parlak detayları dikkat çeken kartın, serinin hangi modeline ait olduğu ise bilinmiyor.

Kalınlığına bakacak olursak seri içerisinde yer alan amiral gemisi modellerinden biri ile karşı karşıyayız. Ama dediğimiz gibi AMD, bunun hangi modele ait olduğunu söylemedi.

AMD Radeon RX 7000

İşin teknik kısmına gelince RDNA 3 mimarisi için sadece tek bir detay verildi. Buna göre Yeni GPU birimleri 5 nm sürecinden çıkacak ve mevcut olan Radeon GPU’lardan watt başına %50 oranında daha fazla performans sunacak.

Gösterilen oyun demosuna gelecek olursak, henüz çıkış yapmamış Lies of P oyunundan bir sahneye yer verildi. RDNA 3 GPU birimi ve Ryzen 9 7950X işlemcinin yer aldığı bir sistemde oynandığı söylenen oyunun görüntülerinde herhangi bir performans çizelgesi ise göremedik.

Haliyle performans değerleri konusunda bir sızıntı elde edememiş olduk. Sadece yeni mimari ile ekran kartlarının bu yıl içerisinde hazır olacağı söylendi. Artık yeni ekran kartları için de beklememiz gerekecek.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video