Cuma, Mart 1, 2024

AMD’den Yeni Grafik Yazılımı: Radeon Software Crimson Edition

Paylaş

silkroad gaminggentr

AMD tarafından geliştirilen ve tamamı test aşamalarından geçmiş yeni yazılımı Radeon Software Crimson Edition kullanıma sunuldu.

Amaç olarak yeni yazılım oyunculara ara yüz, artırılmış performans ve güç tasarrufu sağlayarak çok daha fazla verim aldırmayı hedefliyor.

1448367449_1

Radeon Software Crimson Edition Özellikleri

* Zenginleştirilmiş  modül ve arayüz

* Enerji verimliliğini 2 katına çıkartabilecek kullanıcı dostu Radeon Setting

* AMD Catalyst sürücüsüne göre 10 kat daha iyi performans

* Monitörleri 3 kat daha hızlı başlatma

* Overdrive ve AMD Eyefinity teknolojisi

* Oyun yükleme süresinde %33 azalma

* Oyun performanslarında %20’lik net artış

* Yazılımda Watt başına % 23 performans artışı ( eski yazılıma göre 1.8 kat daha fazla güç tasarrufu )

RADEON SETTINGS ARA YÜZÜ

AMD‘nin yaklaşık olarak 1,5 yıldır üzerinde çalışmış olduğu bu teknoloji ile birlikte artık grafik donanımlarından tam performans alabilmek için bir adım daha yaklaşıldığını belirtmemizde fayda var. Eski nesil teknoloji ( bundan önceki seri ) ile karşılaştırıldığında arada % 33 gibi ciddi bir fark ortaya çıkıyor.

Ayrıca bilgisayarın performansını etkileyebilecek, monitöre daha hızlı veri akışı sağlayabilecek, oyun ve videolarda AMD Eyefinity teknolojisi ile entegre olarak büyük bir performans vaat ediyor.

1448367450_3

AMD LIQUIDVR TEKNOLOJİSİ

Bu teknoloji ile birlikte GCN‘nin Eşzamansız İşlem Motoru, sanal gerçeklik ( VR ) uygulamalarında saniyede geçen resim ve kare sayısı ( FPS ), yanıt verme süresi, gecikme süreleri gibi tüm değerleri ciddi oranta otomatik bir şekilde düzeltiyor. Bu sayede ise GCN temelli donanımlarda daha iyi oyun deneyimi yaşanabiliyor.

Açıkçası AMD‘nin yeni Radeon Software Crimson Edition teknolojisini test etme imkanımız henüz olmadı. Ancak ilerleyen günlerde bu teknoloji hakkında ince eleyip sık dokuyacağız.

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler