PC HocasıOyunAmong Us, Switch’de Bir Ayda 3,2 Milyon Kopya Sattı

Among Us, Switch’de Bir Ayda 3,2 Milyon Kopya Sattı

 

Among Us, 2020 yılı içerisindeki en büyük oyunlardan bir tanesiydi. 2018 yılında piyasaya sürülmesine rağmen çevrimiçi oyun, COVID-19 salgınının sonucunda karantinaların ardından 2020 yılında patlama yaşadı.

Video oyunları endüstrisinin hızlı ve tempolu değişimine rağmen, oyunun Switch tarafı bir ayda 3 milyondan fazla kopya sattığı için popülerlik görmeye devam ediyor.

Bu bilgi, Among Us oyuncu sayılarının Kasım zirvesinden düştüğünü iddia eden SuperData Research aracılığıyla belirtildi.

Bunların arasında en çok göze çarpan olay, 15 Aralık 2020 yılında piyasaya sürülen Nintendo Switch sürümünün 3,2 milyon kopya satması ve ay boyunca oyunun en çok kazandıran sürümü olmasıydı.

Cep telefonunda Among Us’ı ücretsiz bir şekilde oynayabiliyorken, oyunu Switch’den belli bir ücret ödeyerek satın alabiliyorsunuz. Pahalı bir oyun olmasa da, premium bir oyunun 3 milyondan fazla kopya satması her açıdan büyük bir başarı olarak görülebilir.

Among Us 2020 yılında listelerde hakimiyet kurarken, oyun 2021 yılına doğru ilerlerken başarısını sürdürmeye devam edecek gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Almanak