PC HocasıAndroidAndroid 13 Developer Preview 2 Yayınlandı!

Android 13 Developer Preview 2 Yayınlandı!

   

İnternet devlerinden Google, geçtiğimiz ay sonbahar itibariyle yayınlanması beklenilen yeni nesil işletim sistemi Android 13 için birinci geliştirici önizlemesini resmi olarak yayınlamıştı. Bugün ise ABD merkezli şirket, Şubat ayı itibariyle yayınladığı zaman çizelgesine uygun olarak Android 13 işletim sisteminin ikinci geliştiri önizlemesini yayınladı.

Şu anda Geliştirici Önizlemeleri ile yoluna devam eden Android 13, Nisan ayı içerisinde ilk betasını, Mayıs ayı içerisinde ikinci betasını, Haziran ayı içerisinde üçüncü betasını ve Temmuz ayında dördüncü beta sürümünü alırken ardından nihai sürüme kavuşacak.

Android 13 Geliştirici Önizlemesi 2 ile birlikte artık bir uygulamanın kullanıcıya bildirim gönderebilmesi kullanıcıdan onay istenen etkileşim kutucuğu yeni bir tasarım değişikliliği alıyor. Aynı zamanda bu diyalog sayesinde uygulamalar size anında bildirim veya spam gönderemeyecek.

Buna ek olarak; geliştirilmiş Japonca metin kaydırma, latin olmayan komut dosyaları için geliştirilmiş satır yükseklikleri, fonetik harf girişi yöntemleri için metin dönüştürme API’ları ve COLR sürüm 1 yazı tipleri ve emoji desteği gibi bir çok kullanıcı taraflı geliştirmeler mevcut.

MIDI 2.0 standardı için desteğe kavuşan Android 13 ile birlikte artık klasik Bluetooth desteğinin yerini alacak yeni nesil bir kablosuz ses teknolojisi (Bluetooth LE Audio) için de destek eklenmiş durumda. Bluetooth LE Audio, pil ömründen ödün vermeden HiFi ses için tasarlanan ve kullanıcıların çevresindeki diğer multimedya cihazlara ses aktarımı sağlamasına olanak tanır.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/android-13-developer-preview-2-yayinlandi-125024/ linkinden 28.05.2022 23:05:42 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial