PC HocasıAndroidGoogle, Ukrayna’daki Kullanıcılar için Hava Saldırısı Uyarıları Yayınlayacak!

Google, Ukrayna’daki Kullanıcılar için Hava Saldırısı Uyarıları Yayınlayacak!

   

Rusya’nın Ukrayna işgalinin başlamasından kısa bir süre sonra Google, Ukrayna’da trafik bilgileri ve kalabalık verileri gibi Google Haritalar’ın bazı özelliklerini devre dışı bıraktığını duyurmuştu. Şirket, verilerin askeri istihbarat olarak kullanılabileceğini savunurken Ukraynalı kullanıcılar için Hava Saldırısı uyarıları sunacak.

Yeni güncelleme Google Play Hizmetlerinin bir parçası olarak geliyor ve bildirilenlere göre Google, Ukrayna hükümetinin talebi üzerinde böyle bir hizmet başlatıyor. Yeni uyarı özelliği, hali hazırda mevcut olan baskın uyarı sisteminin bir parçası olarak eklenmesi bekleniyor.

Google Mühendislik Başkan Yardımcısı, şirketin depremleri tespit etmek için kullanılan aynı düşük gecikmeli sistemi kullandıklarını dile getiriyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-ukraynadaki-kullanicilar-icin-hava-saldirisi-uyarilari-yayinlayacak-124784/ linkinden 27.05.2022 15:05:51 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial