Gizlilik Politikası

PC Hocası servisleri, sisteme bağlanan kullanıcılarının IP Adreslerini web sitesi kayıtlarında bağlantı tarihi, saati ve sistemden istenen adres ve/veya sayfalar bazına kaydetmektedir. Bu bilgiler gerek sistem güvenliği, gerekse olası kullanıcı problemlerinin çözümünde anahtar bilgiler olup, kullanıcı kişisel bilgileriyle ilişkili değildir. Bu bilgiler 5651 sayılı Kanun’un Yer Sağlayıcılara getirdiği yükümlülükler kapsamında saklanmaktadır.

Kullanıcının iletişim bilgileri gerektiği zaman kullanıcıya ulaşmamızı sağlar. PC Hocası, kullanıcılarına gerekli olduğu zaman e-mail ile mesaj gönderebilir. Genel bir ilke olarak, kullanıcıların kişisel bilgileri tarafımızca üçüncü şahıslara veya kuruluşlara verilmemektedir. Örneğin, isim, soy isim, e-posta/e-mail adresleriniz gibi bilgiler başka firmalarla paylaşılmaz. Kullanım Şartnamemizde, bu bilgilerin nerelerde ve ne amaçlar ile kullanılacağı açıkça belirtilmiştir.

Yorumlarınızda, profil sayfanızda verdiğiniz kişisel bilgiler, üçüncü şahıs ve kuruluşlar tarafından kullanılabilmektedir. Bu gibi durumlarda, kişisel bilgilerinizi vermek tamamıyla gönüllü olarak yaptığınız bir davranış olur ve PC Hocası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kullanıcılarımızın kişisel hakları, bizim için de kendileri için oldukları kadar önemlidir. Ancak, var olan yasalar çerçevesinde, devlet organları yasa dışı içerik tespit edip, bizden kullanıcı bilgilerini istediği takdirde, gerekli kişisel bilgiler, tarafımızca devlet organlarına teslim edilebilir.

Kişisel bilgilerinize her zaman ulaşabilir ve onları güncelleyebilirsiniz. Bunların içerisinde, e-posta/e-mail adresiniz ve şifreniz mevcuttur. Bunların yanı sıra, yayınladığınız içerikleri, videolaro ve yorumları silme yetkisine de sahipsinizdir. Silinmiş içerikler daha farklı veri tabanlarında arşiv maksatlı veya farklı sitelerde eski hali ile bulunabilir.

Güvenlik

PC Hocası sistemleri güvenlik için gerekli tedbirleri almaya özen göstermiştir. Bütün kullanıcı hesapları korunmaktadır. Kullanıcılarımızın, şifrelerini unutması durumunda e-posta/e-mail adreslerine yeni şifreleri gönderilecektir. Güvenlik nedeniyle, şifreler kullanıcının kayıtlı olduğu e-posta/e-mail adresi dışında başka bir adrese bildirilmez.

PC Hocası olarak, hem sitemizin hem de üyelerimizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz. Bu nedenle, sistemimizde düzenli olarak güvenlik testleri yapmakta ve herhangi bir güvenlik açığına izin vermemekteyiz. Buna rağmen, zaman zaman üyelerimizden, üyeliklerine korsan olarak girildiğine ilişkin şikayetler almaktayız. Üyelikler, bizim bütün güvenlik önlemlerimize rağmen, bazen kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilebilmektedir. Üyeliklerinizi, hatta bilgisayarınızdaki tüm bilgileri korumanızı sağlayacak aşağıdaki güvenlik önlemlerini uyguladığınızda, güvenlik konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Hukuksal Tüm Süreçler

PC Hocası çatısı altında içerik girilen tüm haberler ve makalelerin sorumluluğu yazarlara ve sorumlulara aittir. PCH her türlü içeriğin ve haberin detayını hiçbir web sitesinden kopyalamaz. Yurt dışı kaynaklarda Türkçeleştirmek üzere çalışmalar gerçekleştirebilir. Bazı durumlarda ise alıntı yaparak, kaynak göstererek haber detayına ekleyebilir.

PC Hocası çatısı altında bulunan web yazarlarının tüm haberlerin içeriği hakkında soru veya sorunlarınız varsa, [email protected] adresimiz üzerinden haberin detayını ileterek iletişime geçebilirsiniz.

M.d1- PC Hocası çatısı altında bulunan üyelerin ve yazar kadronun içeride bulunan çalışmaların dışarıya aktarmasını sağlayamaz. Tüm konuşmalar ve yazışmalar yine PCH çatısı altında gizli kalacaktır.

M.d2- Gerçekleştirilecek projelerin dışarıya bilgilendirilmesi, ekran görüntülerinin alınması, ses kayıtlarının yapılması “gizli” olarak sağlandığı taktirde, PCH tüm hukuksal süreçleri başlatıp, maddi manevi olarak hakkını aramakla yükümlüdür.

M.d3- PC Hocası çatısı altında bulunan yazar kadrodaki kullanıcılar “gönüllülük” esasına dayalı olarak PC Hocası'nın markası adı altında ismini temsil etmektedir. Markayı zedeceleyecek herhangi içerik, bilgi veya sızıntı yapılması halinde yine PCH hukuksal süreçleri başlatacağını bildirir.

M.d4- Yazar kadro içerisinde görevini yerine getirmeyen kullanıcıları ekip yöneticileri sorgusuz – sualsiz kadro dışına çıkartma hakkına sahiptir. Zira kullanıcılar yazar başvurusu yaparken, tüm bu koşulları kabul etmiş sayılır. Görevini kötüye kullanma, hile yapma, sorgusuz ve plansız içerik kopyalama, başka profil adı altında yöneticileri aldatma, sahte profiller açarak yazarlık başvurusunda bulunma gibi tüm esaslar marka bilinirliğine zarar verebileceği için, yine PCH sorgusuz – sualsiz hukuksal süreçleri başlatma hakkına sahiptir. Bu kadro içerisinde görevini yerine getirmeyen kullanıcıların yazar hakkı elinden alınacak olup, yazar hesabı da silinecektir. Önceki dönemlerde kullanmış veya hazırlamış olduğu içerikler de yazar adından kaldırılacaktır.

PCH bilgi paylaşım platformu olduğu için, görevini yerine getirmeyen kullanıcıların hesaplarının 1 ay içerisinde kalıcı olarak silineceğini beyan eder.

M.d5- Tüm bu süreçler içerisinde marka hakkına zarar verebilecek tüm esaslar Avukat Güçlü ŞAN ve Avukat Eda İNCEDERE tarafından sürece alınacak olup, bu konuda tüm tedbirler alenen alınacaktır.

Katılımda Bulunun

İçeriklere yapılan yorumlar paylaşımın en önemli unsurudur. Saygı çerçevesinde yapılan yorumlar, yeni arkadaşlar edinmeniz, hikayelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanız ve eğlenceli zaman geçirmeniz için çok iyi bir yol olabilir. Bu nedenle, lütfen PC Hocası web servislerine yorum yapmaktan kaçınmayın.