Alıntı Şartları

PC Hocası içeriklerinden alıntı yapmak isteyen üyelerimiz ve takipçilerimiz her türlü yazı veya içerikten 200 kelime sınırları bulunmaktadır. Yapılan alıntılardan mutlaka kaynak belirtilerek alıntı yapmış oldukları orjinal yazıya link vermeleri mecburidir.

Alıntı yapılan tüm içerikler, metinler, videolar veya resimler üzerinde oynama yapılamaz, yeni bir yazı gibi yayınlanamaz. Bu içeriklerin tespit edildiği taktirde ilk olarak UYARI, ardından YASAL İŞLEM sürecine girerek avukatımız Güçlü ŞAN ve EDA İNCEDERE tarafından işleme konulacaktır.

Alıntı Nasıl Yapabilirim?

Bir yazı, resim veya içeriğe eriştiğiniz taktirde alıntı yapabilmeniz için bilgilerin rahat dolaşımı ve özgürlüğünden yana olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bu neden ile yukarıda bahsi geçen kurallar ve aşağıdaki hukuki süreçleri ihlal etmediğiniz sürece Pchocasi.com.tr adresinde yayınlanan içerikleri başka bir sitede yayınlama imkanınız bulunmaktadır.

1-) Haber, makale, resim veya video galerilerin içeriklerini tamamı ile kopyalanmamalı, üzerinde değişiklik gerçekleştirmemelidir.

2-) Bir içeriği alıntı yaparken orjinal habere doğrudan kaynak göstererek link verilmesi şarttır. Bu işlemi yapabilmek için haberin linkini alıp Kaynak: pchocasi.com.tr/haberin-linki/ şeklinde kullanılması gerekir.

3-) PC Hocası hizmet vermiş olduğu Pchocasi.com.tr adresinde Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs lisansını kullanmaktadır.

Bu lisans ile ilgili tüm bilgileri https://tr.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons adresinden inceleyebilirsiniz. ( Bu madde tamamen bilgi amaçlıdır.)

4-) Alıntı yapmış olduğunuz içeriğin tamamını kesinlikle kopyalayamaz, değiştiremezsiniz.

Link Vermeyi Biliyorsanız;

Eğer link vermeyi bilmiyorsanız aşağıdaki hazır içerikleri kullanarak link verebilirsiniz. Link vermeyi bilmediğiniz taktirde yazılardan alıntı yaparak kaynak göstermediğinizde sorumluluk tamamı ile size ait olacaktır.

BBCODE

Bu yazı [url=https://pchocasi.com.tr/yazi_adresi]yazı_başlığı[/url] adresinden alınmıştır.

HTML Code

Bu yazı <a href=”https://pchocasi.com.tr/yazi_adresi”>yazı_başlığı</a> adresinden alınmıştır.