PC HocasıAndroidAndroid Auto, Artık Bozuk USB Kablolarınızı Tespit Edebilecek!

Android Auto, Artık Bozuk USB Kablolarınızı Tespit Edebilecek!

   

İnternet devi Google’ın otomobiller için geliştirdiği işletim sistemi Android Auto’nun 7.5.121104 sürüm numaralı en son güncellemesi, kullanıcılara sahip olduğu bağlantı kablolarının arızalı olup olmadığını söyleyen yeni bir USB Başlangıç Tanılama özelliği getiriyor.

Bu özellik sayesinde, bağlı telefonlar ile aracın bilgi-eğlence sistemi arasındaki veri aktarımlarının düzgün çalışıp çalışmadığını otomatik olarak kontrol edilecek ve herhangi bir sorun tespit edildiğinde kullanıcıya mesaj gönderilecek.

Şirketin konu ile ilgili destek sayfası, aracınızda telefonunuz ile birlikte verilen USB kablosunu kullanmanızı tavsiye ediyor. Ayrıca söz konusu kabloların ideal olarak 1 metreden kısa olması ve USB-IF standartlarına uyması gerektiğinin de altını çizerken USB çoğaltıcıları (USB Hub), kablo adaptörleri veya diğer uzantıları kullanmaktan kaçınmanızı da tavsiye ediyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/android-auto-artik-bozuk-usb-kablolarinizi-tespit-edebilecek-125046/ linkinden 27.05.2022 14:05:55 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial