Android Mesajlar Web’e Geldi!

Google'ın nisan ayında yaptığı açıklama ile, Android Mesajlar uygulamasının iMessage uygulamasına rakip edileceği planları nihayet gerçekliğe kavuştu. Dünya devi Google'ın sunduğu Android Mesajlar, Web'e geldi.

Google, Android ekosistemini her yeni yazılım sürümünde geliştirerek sunduğu ürünler ile daha fazla etkileşimli hale getirme çabaları gösteriyor. Tüm uygulamaların Android ile daha içli dışlı olduğu son dönemde Google, Mesajlar uygulamasında da geliştirmeler yaparak uygulamayı masaüstü platformlara taşıdı. 

messages.android.com adresinden ulaşılabilen yeni arayüz, Whatsapp Web ile benzer bir kullanım sunuyor. Tabii ki uygulamayı kullanabilmek için Android Mesajlar destekleyen bir cihazınız olmalı. Sayfada görünen QR kodunu telefon üzerindeki Mesajlar uygulamasından okutarak cihazı ve web sayfasını senkronize edebiliyorsunuz. Böylelikle masaüstü bilgisayar ve platformlardan da mesajlaşmaya devam edebiliyorsunuz. Hazırlanan web sayfasında yine uygulama ile ilgili talimatlar da bulunuyor.

Kısaca uygulamayı kullanmak için yapmanız gerekenler şöyle:

  • Masaüstü tarayıcınızı kullanarak messages.android.com adresine gidin
  • Telefonunuzdan Mesajlar uygulamasına giriş yapın
  • Diğer seçenekler menüsünden 3 noktaya dokunun ve "Mesajlar Web"e giriş yapın
  • Telefonunuzu kullanarak tarayıcınızda gördüğünüz QR kodu okutun

Öte yandan Google, Android Mesajlar uygulamasında bulunan diğer özellikleri de web sitesine dahil etmiş durumda. Örneğin GIF arama düğmesi, İngilizce kullananlar için Akıllı Yanıtlar, çevrimiçi bağlantı ön izlemeleri ve ek kopya düğmesi gibi birçok eklenti arayüzde bulunuyor. Yine web sayfası bildirim desteği de sunuyor.

Peki sizler Google'ın sunduğu yeni mesajlaşma uygulamasını kullanacak mısınız?

İlgili Etiketler