Android’in Bir Sonraki Versiyonu Android O Olacak

Google Android sürümlerini belirlerken piyasa koşullarını göz ardı etmeden karar veriyor ve belli ürün veya kesimleri temsil etmesine dikkat ediyor. Peki yeni Android sürümü olmaya aday Android O nasıl olacak ? Detaylar ve Android O yenilikleri haberimizde!

Android O Nasıl Olacak ?

Malum geçtiğimiz günlerde piyasayı trollemek için çıkartılan Android Namık olayından sonra şimdiden Android O için "Osman" olsun yorumları yapılmaya başlandı. İşin şaka tarafı bir kenara, akıllı telefon sektöründe yeni öncülerden birisi olacak olan yeni Android sürümü yeni bir Motorola akıllı telefonu tanıtılırken yayınlandı.

Motorola firması yeni Moto G4 Plus modeli için Android N ve Android O'ya ait görseller kullandı. Bu görseller üzerinde bir sonraki Android sürümünün "Android O" olacağını göstermiş oldu. Ancak açılımı hakkında henüz kesin bir bilgi verilmedi.

Android-Oreo
Android N sürümü için piyasada "Nutella" benzetmeleri yapılmaya devam ediliyor. Ancak yeni Android O sürümü hakkında nasıl ve ne şekilde olacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yok. Ancak Android O'nun açılımının "Oreo" olacağı konusunda pek çok sızıntılar mevcut. Bakalım yeni Android O akıllı telefon sektörüne ne gibi yenilikler getirecek..