Anonymous Şimdi de Türk Bankalara Saldırıyor

Dünden beri Türk bankaların internet sitelerine erişim sağlanamazken, Anonymous, Red Hack ile birlikte hareket ederek DDos saldırılarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde.

NEDEN BANKALAR ?

Red Hack ve Anonymous işbirliği ile birlikte gerçekleştirilen saldırılarda dün Red Hack Twitter hesabından aşağıdaki ekran görüntüsü paylaşıldı. Ekran görüntüsünde bir çok Türk bankasının web sitelerine erişim sağlanamadığı gibi, "Kredi Borcu Olan ;)" şeklinde de paylaşım yapıldı.

 

redhack-banka-saldirilari

Geçtiğimiz günlerde Anonymous'un Türkiye'yi tehdit ederek ilk olarak nic.tr'ye ve .com.tr alan adlarına yönelik saldırılarını yapmaya devam ederken, nic.tr web adresinde DDos saldırılarına yönelik bir açıklama yapıldı.

Bu açıklamada "14/12/2015 tarihinde başlayan ve azalarak sürmekte olan Dağıtık Servis Kesintisi Saldırısı (DDoS) saldırısına ilişkin gelişmeler ve potansiyel sorular için yanıt teşkil edebilecek saptamalar aşağıda maddeler halinde özetlenmektedir." yer alıyordu.

Bugün nic.tr'ye giriş yapmaya çalıştığınızda ise saldırıların bir nebze de olsa atlatıldığı ve o uyarının kaldırıldığı görüldü. Bu sefer de Anonymous tüm bankalara saldırmaya başladı. İlk olarak Garanti Bankası web sitesine siber saldırılar düzenlenirken, şuanda giriş yapmaya çalıştığınızda erişim sağlanamadığı gibi, Garanti Bankası yetkilileri yaşanan sıkıntıyı doğruladılar. Ardından İş Bankası, Ziraat Bankası ve Akbank online web sitelerine aynı saldırılar düzenlenmeye başladı.

ANONYMOUS'UN TÜRKİYE'Yİ TEHDİT ETTİĞİ O VİDEO

 

 

"IŞİD'İ DESTEKLEMEKTEN VAZGEÇİN" UYARISI

Anonymous tarafından gönderilen mesajda "IŞİD’i desteklemekten vazgeçin. Vazgeçmediğiniz taktirde tüm internetinize ve bankalarınıza saldırmaya devam edeceğiz ve hükumet sitelerinizi çökerteceğiz. Havalaanlarınızı, askeri kurumlarınızı ve özel kurumlarla devlet organlarınızı hedef alacağız. Banka altyapınızı yok edeceğiz" tehditlerini savurmaya devam etti. Siber Güvenlik Enstütüsü tarafından da henüz bir açıklama yapılmış değil.

Umarız Devlet erkanları ve Siber Güvenlik Enstütüsü tarafından kısa süre içerisinde kalıcı bir çözüm bulunarak, her şey normale döndürülür.

Şuanda Garanti Bankası online web sitesinin son hali:

garanti-bankasi

İlgili Etiketler