Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Anonymous: “Türkiye’deki Sağlık Kuruluşlarını Ele Geçirdik”

Paylaş

silkroad gaminggentr

Dünyada tanınan ünlü hacker grubu Anonymous, YouTube ve diğer platformlar üzerinden yaptığı açıklamalarda Türkiye’deki sağlık kuruluşlarının veritabanlarını ve hasta kayıtlarını ele geçirdiklerini açıkladı. Detaylar haberimizde!

Anonymous Tarafından Hastane Kayıtları ve Veritabanları Ele Geçirild mi ?

Hacker grubu tarafından paylaşılan video kısa sürede yayılırken, Türkiye’de bulunan sağlık merkezleri, hastaneler ve sağlık kuruluşlarındaki hasta kayıtlarına ulaşarak veritabanlarını kopyaladıklarını duyurdular.

Anonymous tarafından ele geçirildiği belirtilen ve nereden sızdırıldığı henüz açıklanmayan datanın sıkıştırılmış hali 1.9 GB olarak yayınlandı. Geçtiğimiz Şubat ayında Hollywood‘da bulunan Methodist ve Presbyterian sağlık merkezlerinin veritabanları siber saldırılarda çökertilmiş ve Türkiye’deki hacker grubu olayı üstlenmişti. Anonymous‘ta bu olaya karşılık olarak böyle bir girişimde bulundukları belirtiliyor.

Henüz Türkiye’deki resmi kurumlardan gerekli açıklamalar yapılmazken, aşağıdaki yayınlanan videoda veritabanlarına ulaştıklarına dair çeşitli bilgiler ve detaylar bulunuyor. Anonymous‘un yaptığı saldırı hakkında detayları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler