Apex Legends

Apex Legends için Dev Güncelleme Yolda! Arsenal Geliyor

  Google News

EA Games imzasına sahip popüler Battle Royale oyunu Apex Legends, önemli bir haberle gündemde. Öyle ki oyuna çok kapsamlı bir güncelleme geleceği duyuruldu. Oyunda yapılacak olan değişiklikler bir yana, güncelleme yeni bir karakteri de oyuna dahil etmiş olacak. Gelin yeni güncellemeye ve gelecek olan karakterimize bir göz atalım.

Apex Legends Arsenal ile Yeni Karakter Geliyor

Güncellemenin en büyük artısı oyuna yeni karakter getirmesi olacak. Arsenal güncellemesi sonrasında oyunda göreceğimiz yeni karakterimizin ismi Ballistic olacak.

Tam adı August Montgomery Brinkman olan yeni karakter, 63 yaşında bir silah ustasını canlandıracak. Karakter için yayınlanan videoya baktığımız zaman, yaşını hiç de yansıtmayan bir silah ustasıyla karşı karşıya kalacağımızı anlıyoruz.

Oyuna eklenecek 24. karakter olarak da öne çıkacak olan Ballistic için oyun içi yeteneklerin de açıklanmış olduğunu belirtelim. Buna göre karakterimizin ana özelliği iki yerine 3 silah taşıması olacak. Herhangi bir eklenti ile ek güçlendirme yapamayacağımız üçüncü silahımızı, Character Utility Action ya da Inventory kısımlarında bulabileceğiz.

Apex Legends

Böylece diğer karakterlerden farklı olarak Ballistic, daha fazla ateş gücü ile öne çıkmış olacak. Oyunculara büyük bir avantaj sağlayacağı kesin.

Taktik yetenek olarak ise Ballistic karakterinin Whistler’a sahip olduğunu göreceğiz. Bu yetenek sayesinde rakip oyuncuların silahları hızlı bir şekilde ısınacak ve rakip ateş ettiği zaman, silahından zarar görmüş olacak.

Karakteri öne çıkaracak olan diğer bir yetenek ise Tempest yeteneği olacak. Tempest, arkadaşlarınız için bir destek yeteneği olarak da görülebilir. Ballistic bu yetenek sayesinde yanındaki arkadaşların daha hızlı bir şekilde şarjör doldurmalarını, daha hızlı hareket etmelerini ve mermilerinin sonsuz seviyeye gelmesini sağlayacak.

Yeni karakteri ve daha birçok düzenlemeyi oyuna getirecek olan Apex Legends Arsenal güncellemesinin 9 Mayıs tarihinde yayınlanacağını da belirtelim. Güncelleme yayınlandıktan sonra oyunda yapılan tüm değişiklikleri gözlemleme şansımız olacak.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video