Apple AirPods Pro 2 Tanıtıldı!

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Apple, ‘Far Out’ başlıklı lansman etkinliğini gerçekleştirdi ve yeni nesil akıllı kulaklık modellerinden AirPods Pro 2 modelini resmi olarak tanıttı. Mevzubahis akıllı kulaklık muhteşem özellikler sunarken harika bir fiyat etiketi ile birlikte geliyor, bakalım akıllı kulaklığın fiyatı ne kadar ve teknik özellikleri neler?

Öncelikle önceki spekülasyonlar ve sızdırmalarla aynı olan akıllı kulaklık üzerinde dahili bir hoparlör sunuyor ve bu hoparlör sayesinde kulaklığı kaybettiğinizde Find uygulaması üzerinden uyarı bildirimi çaldığınızda daha güçlü bir ses ortaya çıkmış olacak.

Geliştirilmiş Spetial Audio desteği ile birlikte gelen AirPods Pro 2, tek bir şarj ile birlikte 6 saate kadar dinleme süresi sunuyor ve birinci nesil AirPods Pro modeline göre yüzde 33’lük artışla daha iyi bir pil ömrü sunuyor. Kapasitif algılama tarafında Pro modellerinden önceki modellerde gördüğümüz dokunmatik kontrol yer alıyor ve artık parmak hareketleri ile şarkıyı ileri sarabilir, geriye sarabilir önceki parçaya geçebilir ya da Gürültü Denetimi arasında geçiş yapabilirsiniz.

Uyarlanabilir Şeffaflık Modu!

Uyarlanabilir Şeffaflık Modu sayesinde Şeffaflık Modu daha ileri seviye taşınmış durumda. İnşaat gibi çevresel gürültünün çok olduğu yerde gürültü hacmini azaltıyor ve saniyede 48 bin ses dalgasını işleyebiliyor. Bunu ise tabi ki de içerisindeki H2 çipi sayesinde başarıyor.

Gürültü Engelleme konusunda H2 çipi makine öğrenimi ve matematiksel hesaplamalar aracılığıyla birinci nesil AirPods Pro modeline göre iki kat daha iyi bir gürültü iptali deneyimi sunuyor.

Fiyatı ne kadar?

AirPods Pro 2. Nesil’in Türkiye’de ki fiyat etiketi 5 bin 399 TL, bu model tanıtılmadan önceki normal AirPods Pro fiyatına sahip kulaklık gerçekten tercih edilmeyi hakediyor diyebiliriz.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video