Apple Watch Series 8 Ultra Tanıtıldı!

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Apple, ‘Far Out’ başlıklı lansman etkinliğini gerçekleştirdi ve yeni nesil akıllı saat serisi Watch Series 8 ailesinin yeni üyelerinden Apple Watch Series 8 Ultra modelini resmi olarak tanıttı. Mevzubahis akıllı saat muhteşem özellikler sunarken harika bir fiyat etiketi ile birlikte geliyor, bakalım akıllı saatin fiyatı ne kadar ve teknik özellikleri neler?

Adından da anlaşılacağı üzere Apple Watch Series 8 Ultra modeli daha uzun bir pil ömrü ve aşırı hava koşullarına dayanıklı üst seviye bir model ve akıllı saatin kullandığı kasa havacılık sektöründe kullanılan titanyum malzemeden yapılmış durumda ve bir Apple ürününde görebileceğimiz en büyük boyutları sunuyor.

49mm boyutlarına sahip akıllı saat, tabi ki tipik saatlerden daha büyük bir boyuta sahipken şirketin kendi Apple Watch modellerinden de daha büyük bir boyuta sahip.

Apple Watch Series 8 Ultra, standart yuvarlak düğmeye ek olarak normal bir tuşa da sahip böylelikle bir bölümü işaretlemek gibi işlevleri yerine kolaylıkla getirebileceksiniz.

Pil Optimizasyon Özelliği ile 60 saatlik pil ömrü!

Tabi ki tüm modeller Hücresel ağ desteğine sahip bir model içeriyor fakat Ultra modelinde Hücresel modülü gelişmiş çok bantlı GPS modülüne sahip ve 36 saatlik bir pil ömrü sunuyor. Bu sonbahar döneminde yeni bir pil optimizasyon özelliği ile 60 saatlik bir pil ömrü sunuyor olacak.

Üzerindeki dahili hoparlör ile 86db seviyesinde uyarı sesleri çıkarabiliyor ve dahili mikrofonu rüzgarlı durumlar için Gürültü Engelleme özelliği de sunuyor.

799 dolar fiyat etiketine sahip Apple Watch Ultra, WR-100 sertifikası ile su koruması sunuyor ve otomatik derinlik ölçere de sahip. EN13319 sertifikası sayesinde dalış bilgisayarı olarakta kullanılabiliyor. Açık satışları 23 Eylül’de başlayacak akıllı saatin Türkiye fiyatı henüz belli değil.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video