reklam
PC HocasıHaberlerApple, AirPods Pro Satın Alırken Kişiselleştirme Yapmanıza Olanak Tanıyor!

Apple, AirPods Pro Satın Alırken Kişiselleştirme Yapmanıza Olanak Tanıyor!

28 Ekim 2019 tarihinde Apple, sessiz bir biçimde internet mağazalarında değişiklik yaptı ve AirPods Pro ismini verdiği yeni bir ürünü listeye ekledi. iOS 13.2 ile sızdırılan kulaklık, versiyonun tam sürümü ile birlikte mağazaya girmiş oldu.

Apple’ın Türkiye web sitesindeki mağazada görünmüyor fakat Apple’ın global web sitesi mağazasına gidip AirPods Pro’ya göz attığımız zaman turuncu renk ile yazılmış “Free Engraving” başlığı dikkat seçiyor. Görünüşe göre bu özellik şu an ülkemizde kullanılmayacak. “Free Engraving” ile cihazınızın üzerine herhangi bir yazıyı, rakamı yada ismi yazdırabiliyorsunuz. Bu kişiselleştirme Apple tarafından ücretsiz olarak sağlanıyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, EFT/Havale Ücretlerini Değiştirdi!

Özelliğin kullanımı ücretsiz fakat teslimat süresinin uzamasına sebep olabiliyor. Sipariş esnasında belirtmiş olduğunuz metin, lazer teknolojisi kullanılarak cihazınızın üzerine oyuluyor böylelikle terleme, aşınma, sürtünme ve türevi olaylarda silinmesi ve opaklığının kaybolması gibi durumların oluşmasına engel oluyor. Lazer ile cihaz üzerine işlendiği için yazdığınız metnin yahut kelimenin iyi seçilmesi gerekiyor.

Apple aslında bu gravür olayını ilk kez yapmıyor. Daha öncesinde de belirli bir ücret karşılığında Macbook modellerinin üzerine yapabiliyordu. Bu özelliği AirPods Pro ile devam ettirmesi büyük ihtimal ile hırsızlık olaylarına ya da toplu ortamlarda oluşan karışıklığa son vermek için yapıldı.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz