PC HocasıOtomobilApple iOS ile Çalışacak Olan Elektrikli Otomobil Projesine Başladı

Apple iOS ile Çalışacak Olan Elektrikli Otomobil Projesine Başladı

 

Üretmiş olduğu akıllı telefon ve teknolojik cihazlar ile yakından tanıdığımız Apple, elektrikli otomobil üretimi için kolları sıvadı. İlk hedefte 2019 yılında piyasaya süreceği akıllı otomobiller iOS yazılımı ile çalışacak. Apple elektrikli otomobil projesi hakkında detaylar ve aracın özellikleri haberimizde.

Apple Araçlar iOS ile Çalışacak

Otomobil projesine 203 milyar dolar nakit yatıran Apple, bu kaynağı otomobil sektöründe eriteceği konusunda sıkı kaynaklar var. Bir süredir geliştirmeye devam ettiği elektrikli otomobil projesi Apple için ilk hedef 2019 olarak belirlendi.

Apple-elektrikli-araba
Elektrikli otomobil üretimi için 600 işçiye bu işi devreden Apple, elektrikli arabalarını tamamen bilgisayar ve mobil teknolojiler ile donatacak. iOS yazılımı ile birlikte çalışacak olan aracın, bir diğer iddialara göre iPhone ve iPad cihazlar ile kontrol edilebilir olacak.

Apple-elektrikli-otomobil
Aracın Tasarımı Nasıl Olacak ?

Apple böyle bir projeye kalkışıyorsa bizim tahminimiz araç teknoloji dolu olacağı gibi, tasarımsal yönden de eşsiz bir görünüme sahip olacaktır. İlk kez bu proje ile otomotiv sektöründe yer alacak olan Apple, işi riske atmadan yine aynı şirket politikasını kullanıcılara yansıtacaktır. Ayrıca aracın tasarımları ve dizaynı için eski Ford tasarımcısı olan Marc Newson ile anlaştıkları belirtildi.

Apple‘ın otomobil sektöründeki en büyük avantajı ise rekor seviyede bulunan nakit rezervi. Apple ekibi bu sayede elektrikli otomobil projesini çok rahat üretebileceği gibi, 2019 yılında sektörde (elektrikli araçlar konusunda) lider olacağı söylentiler arasında.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/apple-ios-ile-calisacak-olan-elektrikli-otomobil-projesine-basladi-21648-8975/ linkinden 29.07.2021 04:07:34 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video