iPadOS 16 alacak iPad modelleri

Apple, iPadOS 16’nın Gecikeceğini Doğruladı!

  Google News

Ağustos ayının başlarında, Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Apple‘ın ilk kez bir işletim sisteminin yayın tarihini erteleyeceğine dair söylentiler çıkmıştı ve şirke ilk kez iPadOS sürümünü iOS sürümünden ayrı olarak kullanıma sunacak.

iPhone akıllı telefon modellerinin kullanacağı iOS 16 işletim sistemi Eylül itibariyle genel kullanıma sunuluyor olacak fakat iPad modellerinin kullanacağı iPadOS 16 işletim sistemi ise iOS 16 yayınlandıktan yaklaşık bir ay sonra yayınlanacak. TechCrunch ekibine demeç veren şirket bu spekülasyonları doğruladı ve şu sözleri dile getirdi:

iPadOS 16

Bu, iPadOS için özellikle büyük bir yıl. Özel olarak iPad için tasarlanmış özelliklere sahip kendi platformu olarak, iPadOS’u kendi programına göre sunma esnekliğine sahibiz. Bu sonbaharda iPadOS, iOS’tan sonra ücretsiz bir yazılım güncellemesinde sürüm 16.1 olarak gönderilecek.

Apple

Ertelemenin sebebi ne?

Ağustos ayının başlarındaki spekülasyonlar gecikme sebebinin Apple Silicon işlemcili iPad’ler tarafından kullanılabilecek olan yeni Stage Manager çoklu görev özelliğinin yetişmediğinden kaynaklandığını belirtiyordu. Ayrıca şirket ilk kez Beta sürümlerinde iPadOS 16.1 sürümüne doğrudan geçiş yaptı.

Büyük ihtimalle iOS 16.1 sürümü piyasaya sürüldüğü zaman iPadOS 16 işletim sistemi doğrudan iPadOS 16.1 olarak piyasaya sürülecek.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video