PC HocasıTabletApple M2 Çipe Sahip iPad Pro Bu Yıl Gelebilir!

Apple M2 Çipe Sahip iPad Pro Bu Yıl Gelebilir!

   

Bloomberg ekibinden Mark Gurman, bir sonraki iPad Pro modeli hakkında bir takım ayrıntılar paylaştı. Gurman’a göre yeni iPad Pro, bu yılın sonbaharında tanıtılacak ve Apple Silicon’un M2 yonga setinden güç alacak ve MagSafe desteği alarak şirketin ilk kablosuz şarj desteğine sahip tableti olacak.

Yeni M2 ailesi, önceki M1 ile aynı sekiz çekirdekli CPU mimarisine sahip olacak fakat TSMC’nin 4nm süreci üzerine inşa edilecek ve böylelikle daha iyi hız ve verimlilik sunacak. Söylentilere göre yeni M2 ailesi, mevcut M1 yongasındaki 7/8/9 ve 10 çekirdekli grafik birimi (GPU) sürümlerine sahip olabilir.

ABD merkezli şirketin yeni iPad Pro serisini piyasaya sürmek için genellikle 13 ay ile 16 ay arasında beklediği bir dönem var ve mevcut piyasadaki iPad Pro 11 inç ile iPad Pro 12.9 modellerinin Nisan 2021 tanıtılmasından bu yana yeni nesil modellerin Ağustos 2022 civarında tanıtılması muhtemel.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/apple-m2-cipe-sahip-ipad-pro-bu-yil-gelebilir-125489/ linkinden 26.05.2022 18:05:48 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Kaynak :  Görsel: Webtekno

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial