PC HocasıAndroidApple Music’in Önemli İki Özelliği Android’e Geliyor!

Apple Music’in Önemli İki Özelliği Android’e Geliyor!

 

Apple Music kullanan Android telefon sahipleri, bir aydan uzun bir süre önce iOS, iPadOS ve macOS’ta kullanıma sunulan Dolby Atmos uzamsal ses ve kayıpsız kaliteli ses özelliklerinden artık yararlanabilecek. Android için Apple Music kullanıyorsanız bu gelen desteklerden faydalanabilmeniz için uygulamanın en son güncellemesini indirmeniz gerekiyor.

Kayıpsız Ses, Android cihazlarda oldukça evrensel olarak mevcut olacak. Apple, “önemli ölçüde daha fazla veri” tüketmesi konusunda iOS tarafındaki aynı uyarıları yapıyor. Apple’ın kendi platformlarında olduğu gibi, Apple Music, yüksek çözünürlüklü kayıpsız bir ses seviyesine geçmek istiyorsanız DAC gibi harici bir donanımın gerekli olduğunu vurguluyor.

Ancak Android tarafında uzamsal ses desteği daha sınırlı görünüyor. Bu özellik, iPhone’da olduğu gibi herhangi bir kulaklıkla çalışsa da, Apple, mekansal sesi etkinleştirebilmeniz için telefonunuzun Dolby Atmos teknolojisine sahip olması gerektiğini belirtiyor. Eğer ki telefonunuzda Dolby Atmos desteğinin olup olmadığını merak ediyorsanız ses bölümünden bunu sağlayabilirsiniz.

Android için Apple Music’in beta sürümü, Apple resmi bir duyuru yapmadan önce bile kayıpsız ve yüksek çözünürlüklü ses desteğine sahipti. Ancak şimdi tüm kullanıcılar bu desteğin tadını çıkarabilecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/apple-musicin-onemli-iki-ozelligi-androide-geliyor-116124/ linkinden 20.09.2021 13:09:42 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad