PC HocasıAndroidAndroid 12 için Yeni Emojiler Tanıtıldı!

Android 12 için Yeni Emojiler Tanıtıldı!

 

17 Temmuz Dünya Emoji Gününü kutlamak adına internet ve yazılım devlerinden Google, Android 12 ve Appcompat aracılığıyla güncellenen diğer Android telefonlarla birlikte gönderilecek olan kendisinin yeni emoji setini resmi olarak duyurdu. Google, yeni emojilerinin daha evrensel, erişilebilir ve özgün olduğunu dile getirdi.

Emojiler yalnızca Android işletim sistemi içerisinde değil, Gmail, Google Chat, Chrome OS ve YouTube platformlarında da kullanılabilir olacak. Android 12, bu sonbaharda piyasaya çıktığında emoji klavyesi tam anlamıyla bu emojilerden oluşacak, ancak bu aydan itibaren, bozuk görüneceklerinden korkmadan Gmail ve Google Chat üzerinde emoji gönderip alabileceksiniz. Chrome OS ayrıca bu ay yeni bir emoji seçiciye kavuşurken YouTube Canlı Sohbet bu yılın ilerleyen zamanlarında yeni emojileri destekliyor olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/android-12-icin-yeni-emojiler-tanitildi-115943/ linkinden 29.07.2021 08:07:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video