reklam
PC HocasıHaberlerApple, Seneye Ekran Altı Parmak İzi Okuyuculu iPhone Tanıtabilir!

Apple, Seneye Ekran Altı Parmak İzi Okuyuculu iPhone Tanıtabilir!

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, 2021’in ilk yarısında cihazın yanında bir Touch ID güç düğmesine sahip bir iPhone çıkarmayı planlıyor.

MacRumors tarafından elde edilen TF International Securities ile yapılan bir araştırma notunda Kuo, 2021 yılındaki orta segment iPhone’un bir LCD ekrana sahip olacağını ve bunun daha düşük maliyetli bir model olacağını öne sürdü. Geçen ay Kuo, cihazın daha küçük bir çentik ile neredeyse uçtan uca bir tasarıma sahip olmasını sağlayarak Face ID’den yoksun olacağını iddia etti.

Kuo, parmak izi çözümünün kapasitif olacağını ve gelişmiş bir kullanıcı deneyimi için “yeni bir tasarım” olacağını, ancak ayrıntılı olmadığını söyledi.

Epic Games'in gelecek hafta boyunca ücretsiz yapacağı oyun açıklandı

Geçen ay Kuo, “iPhone SE 2 Plus” olarak adlandırılan ve bir 5.5-inç veya 6.1-inç ekrana sahip olacağını ve boyutunun iPhone 8 Plus ve iPhone 11 arasında bir yere düşeceğini iddia etti. Cihaz, Apple’ın 2021 serisinde hem Face ID hem de under-display Touch ID (ekran altından parmak izi okuma) ile daha üst düzey iPhone modellerini tamamlayabilir.