reklam
Ana SayfaHaberlerApple Sözünü Tutmayınca Samsung’a Borçlandı

Apple Sözünü Tutmayınca Samsung’a Borçlandı

Apple ve bazı akıllı telefon üreticileri yeni üretecekleri akıllı telefonlarında ekran teknolojisi olarak OLED teknolojisini kullanmakta. OLED ekran üretimini yapamayan şirketler akıllı telefonlarında kullanılması için OLED ekran üretici için bazı anlaşmalar yapıyor. 

 

Bu anlaşmalardan biri de Apple ve Samsung arasında yapıldı. Bilindiği üzere Samsung Display dünya üzerinde pazar payı sahibi bir şirket. İki rakibin böyle bir anlaşma yapması açıkçası şaşırtmadı. Yapılan anlaşma ile Apple üreteceği yeni akıllı telefonlarında kullanılmak üzere Samsung’dan OLED ekran talep ediyor.

Samsung bu büyük anlaşma ile üreticeği OLED ekranlar için üretim tesisi açacağından dolayı kendini sağlama almak adına Apple’ın  100 Milyon Adet OLED panel satın alması gerektiğini şart koşuyor. 

Hollanda'da Bir Restoran, Sosyal Mesafeye Uymak için Robot Garson Uygulaması Başlattı!

 

Apple , Samsung’un bu hareketi sonrası 100 Milyon Adet OLED panel satın alacağını belirterek anlaşmayı sağlıyor. Ancak görünen o ki Apple bu sözü tutmak da zorluk çekiyor. OLED panellerin satın alınamaması aslında Apple’ın nasıl bir sorunun içinde olduğunu direk ortaya koyuyor. Apple son zamanlarda satışlarda yaşadığı düşüşlerden dolayı hedeflenen rakamdan daha da az bir OLED ekrana ihtiyaç duyuyor. 

Edinilen bilgilere göre Apple anlaşmada bulunan maddeden dolayı almadığı hep bir panel için ceza ödemek zorunda kalıyor. Sızan bilgiler arasında Apple’ın Samsung‘a ödemek zorunda olduğu cezanın 86 Milyon Dolar olduğu belirtildi. Apple’ın bu zorlukla nasıl başa çıkacağı merak konusu. Yaşanacakları hep birlikte bekleyip göreceğiz

Etiketler

Yazar Hakkında

Enes Değirmenci

Enes Değirmenci

Küçük yaştan beri teknolojiyle içli dışlı olan Enes, uzun zamandır da Pc Hocası için içerik üretiyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz