RC Drift Aracı Maverick Strada Dc Evo İncelemesi

 • 25 KM/S Hız
 • 1 Saat 25 Dakika Kullanım
 • Gerçek Drift Keyfi
 • İlk Kalkışta Yersiz Savurma
 • 5 Saatte Batarya Dolumu
 • Hızdan Dolayı Kontrol Güçlüğü

PC HOCASI NOTU91 PUAN

Her genç ve orta yaşlı kişilerin favorileri arasında yer alan RC Drift araçları ülkemizde de tutkunları tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenerek her sene yarışlar düzenleniyor. Bu yarışların vermiş olduğu haz ve keyif açıkçası tutkusu olanlara göre vazgeçilmez diyebilirim. Geçtiğimiz hafta Maltepe Sahil'de gerçekleştirmiş olduğumuz RC Drift Aracı Maverick Strada Evo ile güzel bir video çekmiştik. Bu hafta ise aracı merak edenler ve satın almak isteyenler için teknik özellikleri ve detaylarını inceliyoruz.

RC Drift Araçlarının Diğerlerinden Ayıran Özellikleri Nelerdir ?

Öncelikle RC araba almayı düşünüyorsanız elektrikli, benzinli ve nitrolu olup olmayacağına karar vermeniz gerekiyor. İlk etap için yeni bir kullanıcıysanız, üzerinizdeki acemiliği atmak için elektrikli araçları tercih etmenizi öneririz. Benzinli ve nitrolu RC arabalar ise daha profesyonel kişilere hitap etmektedir.

RC arabaları alırken drift, 4x4 ve hız aracı olup olmadığına da dikkat etmek gerekir. Her aracın motor hacmi, yaptığı hız ve performansı mutlaka satıcı firmalarda yazar. Bizim satın almış olduğumuz Strada Maverick EVO aracı tamamen drift özelliği taşıdığı için sadece drift yapabiliyorsunuz. Hız yaparak düz bir yolda gitmeniz bu araç ile çok zor diyebilirim. Tamamen zevk meselesi olduğu için, yukarıda bahsetmiş olduğum iki önemli kritere dikkat etmenizi öneririm.

Strada-Maverick-EVO-Motor
RC Drift Aracı Strada Maverick EVO İncelemesi

Maverick EVO'nun şuanda piyasa satış fiyatı 480 TL ile 840 TL arası değişiyor. Neden bu kadar fiyat farkı var diyecek olursanız, içerisinde yer alan parçalar değiştirilebilir olduğu için, daha iyi performans almak isteyenlere özel parça ve motorlar eklenebiliyor. O yüzden fiyat oynamaları normal diyebiliriz.

Strada-Maverick-EVO-Şase
Gelelim Maverick EVO'nun performansına ve teknik özelliklerine:

Maverick EVO'da tamamen metal oturaklı şase dizaynı bulunuyor. Aracın içerisine baktığınızda metal şasenin kalitesini hissedebiliyorsunuz. Herhangi bir darbeye kadar kolay kolay arıza veya parça kırıklığı yaşamadan kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Diğer teknik özellikleri ise şu şekilde:

 

 • 2.4 GHz kumanda sistemi
 • MM-22 540 motor
 • 25 km/s hız
 • Pil ve şarj aleti dahil tam batarya ile 1 saat 20 dakika kullanım süresi
 • Tamiya konnektörlü MBP-22 1800mAh Ni-MH (Piyasada bulunan pek çok akıllı telefondan daha iyi bataryası var.)
 • MS-22 yön kontrol sistemi
 • Ayarlanabilir yarış süspansiyonu (Süspansiyonları dilediğiniz gibi indirip kaldırabiliyorsunuz)
 • 4wd şaft aktarma sistemi
 • 4 adet yedek drift lastiği
 • Drift lastiklerini çıkarttığınızda normal sürüş sistemi (Dilediğiniz boyutta farklı modifiye lastikler takılabiliyor)

 

Eğer siz de RC araçlara tutkunsanız ve etkinliklere katılıp kendinizi geliştirmek istiyorsanız 250 TL ile 500 TL arası bir araç ile başlamanızı tavsiye ederiz. Drift konusunda ise daha yatkınlığınız varsa Strada Maverick EVO'yu mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Maltepe Sahil'de gerçekleştirmiş olduğumuz RC Drift Test videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

RC Drift Araçları ile Neler Yapılabilir ? Burada önceliğiniz üzerinizde bulunan amatörlüğü atarak, kullanmış olduğunuz araca kendinizi vermeniz ve tam kontrolü sağlamanız olmalıdır. Eğer ileriye dönük bir şeyler yapmak istiyorsanız mutlaka acemiliğinizi attıktan sonra RC Drift yarışlarına katılarak kendinizden geçebilirsiniz. Sırf bu etkinliklere katılıp kendisini geçiren insanlar var ve hobi amaçlı olmaktan ziyade tamamen zevke dönüşüyor gün geçtikçe.

Drift araçlarından ziyade 4x4 araçlara da tutkunuz varsa, aşağıdaki videoda Topmaxx Pro-KTR ile Maverick EVO'yu kapıştırdık. Umarız bu rehberimiz hastası olan arkadaşlarımıza faydalı olur. Eğer aklınızda almak istediğiniz bir araç varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bize adını iletin, size avantajları ve dezavantajlarını iletelim.

 

İlgili Etiketler