Apple Watch 8

Apple Watch 8 Tanıtıldı! Özellikleri ve Fiyatı

  Google News

Apple’ın merakla beklenen yeni nesil akıllı saat modeli tanıtıldı. Apple Watch 8 serisi, sızıntılarda karşımıza çıkan özelliklere benzer özelliklerle geldi.

Üst segment akıllı saatler için yeni bir eşik noktası belirleyecek olan akıllı saatin özellikleri neler? Tasarım nasıl? Bakalım.

Apple Watch 8 Tasarımı Nasıl?

Tasarım konusunda çok büyük bir fark olduğunu söyleyemeyeceğiz. Akıllı saatin yine dikdörtgen benzeri bir tasarımı var. Köşeden köşeye ekran tasarımında da herhangi bir değişim yapılmamış.

Köşeden köşeye ekran tasarımı, kavisli yapıyla beraber her zaman olduğu gibi dikkat çekici duruyır. Fiziksel buton tasarımı konusunda da çok büyük bir tasarım farkı olmadığını anlıyoruz.

Apple Watch 8

Apple Watch 8 Teknik Özellikleri Neler?

Yeni akıllı saat, teknik özellikler açısından biraz daha yetenekli bir akıllı saat oldu. Yeni saat ile beraber Apple, sıcaklık sensörü özelliğini kullanıma sunuyor.

Apple Watch 8

Ekran altı sensörü ve sıcaklık sensörüyle beraber gelecek olan akıllı saat, vücudumuzun sıcaklık değerini ölçebilecek. Saat otomatik olarak her 5 saniyede bir vücut sıcaklığını ölçebilir olacak. Sıcaklık değerleri ve değişim durumları da sağlık uygulaması üzerinden kontrol edilebilecek.

Apple Watch 8

Sağlık konusunda ikinci bir adım ise kadınlar için sunulan döngü uygulamasındaki değişiklikler oldu. Kadınlar için sunulan döngü uygulaması çok daha geliştirilmiş bir hale gelecek. Yeni grafikler ve yeni görünümler bir yana artık bu verileri korumak için Face ID gibi güvenlik özellikleri de sunulacak.

Güvenlik Konusunda Yeni Önlemler

Çarpışma Uyarısı

Güvenliğiniz konusunda saat artık yeni yetenekler sunabilecek. Yeni sensörlerle beraber artık saat, araç kazalarını anlayabilecek. Araba kazalarını algılayabilen Apple Watch 8, kullanıcıların kaza sonrasında tepki vermemesi durumunda ise acil durum birimlerine bilgi verecek ve konum gönderecek.

Düşük Güç Modu

Apple Watch 8 akıllı saat ile duyurulan bir diğer özellik düşük güç modu oldu. Bu modla beraber saatin belli özellikleri kapatılacak ve pil süresi maksimum seviyeye çıkarılacak. Bunun güncelleme ile diğer modellere de gelmesini bekliyoruz.

Apple Watch 8

  • Renkler: Gece Yarısı, Gündüz Işığı, Gümüş ve RED serisi
  • Kasa: Alüminyum
  • Fiyat: GPS modeli 399 dolar ve GPS + Cellular modeli 499 dolar

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video