Apple Yeni Su Geçirmez Kapak Patenti Aldı

Apple yeni üretime geçireceği akıllı telefonları için yeniliklere devam ederken, telefonlarını tamamen suya dayanıklı malzemelerden oluşturmak için harekete geçti. Firma yetkilileri su geçirmez kapak ve kendi kendini onaran malzeme için patent başvurusunda bulundu.

apple-kapak-patenti

HANGİ SERİ SU GEÇİRMEZ OLACAK ?

Genellikle akıllı telefonların su geçirmez özelliğini bozan en önemli etken kulaklık, şarj ve hoparlör girişleri oluyor. Bu alanlar ne kadar iyi ve ne kadar sağlıklı malzemeden üretilirse, su geçirme riski de o kadar düşürülmüş oluyor. Apple yetkilileri tarafından alınan patent de kendisini onarabilen bir malzemeden su geçirmezlik için hızlı bir adım atmak istiyor.

Alınan patentin özelliği ise her yanının kapalı olması ve girişlere kablo takıldığında kapağın açılması ardından kendi kendine onararak kapatılması yer alıyor. Açıkçası net bir video teaseri veya açıklamaları yapılmadan kesin bir kanıya varmak zor ancak Apple şimdiye kadar almış olduğu patentlerin hepsini uygulamaya geçirdi ve arkasında durmayacağı hiçbir patenti boşa satın almıyor. Tahmini olarak iPhone 7 veya iPhone 7S su geçirmez özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkabilir.

İlgili Etiketler