reklam
PC HocasıDonanımApple’dan Macbook’ların Yerini Alacak Tablet: iPad Pro!

Apple’dan Macbook’ların Yerini Alacak Tablet: iPad Pro!

Uzun zamandır internette çoğu kişiler ve sızdırmacılar tarafından dolanan yeni iPad Pro’nun konsept görselleri ve sızdırma fotoğrafları mevcuttu. Herkes iPhone 11 serilerinde yer alan kare kamera kurulumunu ve iPad için özel MagicKeyboard’un olmasını hayal ediyordu ve beklenen an geldi.

Sevgili Apple beyciğim, resmi internet sitesinde yaptığı güncelleme sonucunda yakın bir zaman içerisinde yeni bir iPad Pro modelinin geleceğinin duyurusunu yaptı. 11 inç ve 799 dolardan başlayan iPad Pro bir çok yenilikler ile kapımızı çalıyor.

Uzay Grisi ve Gümüş rengi ile gelen iPad Pro, maksimum 1TB depolama alanı sunuyor ayrıca cihazın Wi-Fi ve Wi-Fi Cellular sürümü de bulunuyor.

Cihazda A12Z Bionic ismi verilen işlemci ve LiDAR tarayıcı bulunuyor. Apple tarafından tablet ile yapılan açıklamada “çoğu Windows bilgisayardan daha hızlı ve daha güçlü” olduğu belirtiliyor.

Güncellenmiş iPad Pro, daha geniş bir görüş alanı yakalamak için iki kez uzaklaştırabilen 12MP Geniş kamera ve 10MP Ultra Geniş kamera içeren yeni bir kamera sistemine sahip. Bu, iPad Pro ailesini en yeni iPhone’larla aynı hizaya getiriyor;

Samsung'un Kablosuz Şarj İstasyonu 'Trio' Satışa Çıktı

A12Z Bionic!

Cihazın sahip olduğu yeni A12Z Bionic işlemci, sekiz çekirdekli GPU’yu, gelişmiş termal mimariyi ve ayarlanmış performans denetleyicilerini destekliyor. Apple dahili güncelleme sayesinde iPad Pro’da çalışan profesyonellerin 4K video düzenlemesi yapabileceğini ve 3D modelleme yapabileceklerini söylüyor.

Ayrıca yenilenen iPad Pro’nun önceki jenerasyon ile arasındaki farklar baya büyük; 10 saatlik pil ömrü, daha hızlı Wi-Fi bağlantısı ve gigabit sınıfı LTE desteği var.

iPad Pro, uçtan uca Liquid Retina ekran ve ProMotion teknolojisiyle hem 11 inç hem de 12,9 inç boyutlarında hala mevcut. Tablet ayrıca artık stüdyo kalitesinde beş mikrofon ve her yöne uyum sağlayan dört hoparlör içeriyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz